Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.391
-0.24%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı

  Malazgirt Zaferi'nin 943. yıl dönümü kutlamalarına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklamalarda bulundu.
  • 26.08.2014 - 15:12
  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı #1

  Malazgirt Zaferi'nin 943. yıl dönümü kutlamalarına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sultan Alparslan ve askerlerini 1071'de zafere götüren birlik ve beraberlik ruhunun daim olmasını, ülkenin birliğine ve dirliğine kastedenlere Allah'ın fırsat vermemesini temenni etti.

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı #2

  "MALAZGİRT'İ ANLAMADAN ANADOLUYU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

  Bakan Kılıç, Anadolu'nun anahtarını aziz millete teslim eden Sultan Alparslan'ın ve onunla omuz omuza savaşan yiğitlerin, utanılacak değil gurur duyulacak seçkin bir tarih bıraktığına dikkati çekerek, Malazgirt'i anlamadan Anadolu'yu anlamanın, Malazgirt'i idrak etmeden millet olma şuurunu idrak etmenin mümkün olmadığını ifade etti.

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı #3

  "MALAZGİRT ZAFERİ HALA YÜREKLERİMİZDE CANLI"

  Kılıç, "Malazgirt savaşlardan bir savaş değildir. Anadolu'yu vatan kılmış, bu toprakların kaderini ve tarihin seyrini baştan yazmış bir gündür. İşte bu inanmışlık ve adanmışlıkla savaşa giren Sultan Alparslan, bugünlere ulaşmamızın temelini attı. 943 yıl geçmesine rağmen bu zafer hala yüreklerimizde canlıdır" ifadesini kullandı.

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı #4

  "BU TOPRAKLAR BİZİM NAMUSUMUZDUR"

  Kılıç, Anadolu'da yaşayan milletlerin, her zaman ve her şartta birlik ve beraberliklerini birçok kez gösterdiklerine değinerek, şunları kaydetti: "Çanakkale'de, cumhuriyetin kuruluşunda işte o birlik ve beraberlik ruhu var. Bunu herkes bilmelidir ki bu topraklar bizim namusumuzdur. Türk milleti, tarihinin en şanlı sayfalarını bu topraklar üzerinde beraberce yazdı. Geleceğini de birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Bir olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Bugün artık Türkiye Cumhuriyeti devleti çok farklı bir ivme kazanmış durumda.

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı #5

  "GELECEK YÜRÜYÜŞÜ İÇERİSİNDEYİZ"

  Artık geçmişteki kavgaları kenara koymanın çoktan vakti geldi. Bizler şu anda gelecek yürüyüşü içerisindeyiz. Hedeflerimizi ortaya koyduk ve cesaretle, kararlılıkla bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu yolda yürürken tabii ki farklı noktalara çekmek isteyenler olacak, provokasyonlar olacak. Fakat bizler Malazgirt ruhu, Çanakkale ruhu ve cumhuriyetimizin kuruluş ruhu içerisinde yürüyüşümüze devam edip birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz."

  Gençlik ve Spor Bakanı Malazgirt kutlamalarına katıldı #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir