Petrol
98
0.62%
Euro
18.5712
0.85%
Dolar
17.9559
0.49%
Altın
1.036
0.63%
Borsa
2869
1.39%
Bitcoin
442.158
2.60%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  Gümüşhane'de teröristler evlerden erzak çaldı

  Kürtün ilçesi sınırlarında bulunan Damlıköy Yaylası’nda, terör örgütü PKK mensupları, pencerelerini ve kapılarını kırarak girdikleri 2 evden erzak çaldı.
  • DHA
  • 10.05.2018 - 16:26
  Gümüşhane'de teröristler evlerden erzak çaldı

  Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, terör olayları sonrası bir bölümü yakalanan ve sayılarının azaldığı belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için özellikle kırsal alanlarda yürütülen geniş çaplı operasyonlar sürdürülüyor.

  Gümüşhane-Trabzon sınırı kırsalında, geçen ay, teröristler ile güvenlik güçleri arasında sağlanan sıcak temasın ardından özellikle Gümüşhane, Trabzon ve Giresun'da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar yoğunlaştırıldı.

  Gümüşhane de teröristler evlerden erzak çaldı #1

  Arazide polis ve Jandarma Özel Harekat timlerine destek verilmek üzere gönüllü korucu uygulaması da başlatıldı.

  JÖH ve PÖH timlerinin de katıldığı operasyonlarda zırhlı askeri araçlar ile insansız hava araçları da kullanılarak, kırsal alanlarda bulunan yayla evleri, ormanlıklar ve dere yatakları didik didik arandı.

  Gümüşhane de teröristler evlerden erzak çaldı #2

  AÇ KALAN TERÖRİSTLER YAYLA EVLERİNE GİRDİ

  Operasyonlar kapsamında yetkililerin, yöre halkına özellikle kırsal alan ve yayla evlerinde erzak ile yaşamsal malzeme bırakılmaması yönündeki uyarılarına rağmen bölgedeki bir grup terörist, 2 yayla evine girerek erzak çaldı.

  Hareket kabiliyeti daralan ve yiyecek sıkıntısı yaşayan teröristler, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarında, Tonya ve Vakfıkebir ilçe halkının oturduğu Damlıköy Yaylası’nda pencere ve kapılara zarar vererek girdikleri evlerden yiyecek çaldı.

  Olayın ardından Gümüşhane ve Trabzon’dan gelen askeri yetkililer, evlerde incelemelerde bulundu.

  Gümüşhane de teröristler evlerden erzak çaldı #3

  Gümüşhane de teröristler evlerden erzak çaldı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir