Euro
10.0904
-0.16%
Dolar
8.5329
0.15%
Altın
493.77
-0.08%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
340.986
2.97%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Hakkari’de kahveye giren kadınlardan erkeklere tepki

  Hakkari'de 25 Kasım'da yapacakları yürüyüşe destek için kahveleri dolaşan DÖKH üyesi bir grup kadın, kendilerini dinlemeyen erkeklere tepki gösterdi.
  • 24.11.2014 - 11:32
  Hakkari’de kahveye giren kadınlardan erkeklere tepki

  kahve

  Hakkari'de Demokratik Özgür Kadın Hareketi'ne (DÖKH) üye kadınlar yapacakları yürüyüşleri duyurarak katılımı arttırmak için ilk olarak Altay Caddesi üzerindeki bir kahveye girdi. Masaların dolu olduğu kahvede kadınlar, erkeklerden kendilerini dinlemelerini istedi.

  ERKEKLERE TEPKİ GÖSTERDİLER

  Ancak erkekler bu isteği duymazdan gelerek oyunlarını sürdürünce, kadınlar bu duruma tepki gösterdi. Kadınlar adına Binevş Kadın Merkezi görevlisi psikolog Özgül Doğan, gürültüye rağmen sesini yükselterek konuşma yaptı.

  Hakkari’de kahveye giren kadınlardan erkeklere tepki #2

  "OYUNUNUZU BOZDUK, MEKANINIZA GELDİK"

  Doğan, "Kusura bakmayın sizin istirahatinizi, oyununuzu bozduk. Mekanınıza geldik. Bize iki dakika kulak verirseniz seviniriz. Siz iki dakika bile bizi dinleme zahmetinde bulunmuyorsunuz. Ama biz kadınlar olarak, her gün evde sizin bütün işlerinizi eksiksiz yapıyoruz. Bu yüzden kadına şiddete son yürüyüşünde sizden destek istiyoruz. Çünkü en büyük şiddeti erkeklerden görüyoruz" dedi.

  Hakkari’de kahveye giren kadınlardan erkeklere tepki #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir