Euro
10.1696
0.55%
Dolar
8.6452
-0.08%
Altın
492.33
0.08%
Borsa
1.416
0.58%
Bitcoin
381.985
3.80%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor

  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor

  Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'den kadın hastalarının çıplak görüntülerini çekip Rus sitesine yükleyen doktor adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
  • DHA
  • 09.01.2019 - 14:56

  Rusların kurduğu arkadaşlık sitesinde dolaşanların dikkatini, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'ndaki bir muayene odasında, gizlice çekilen çıplak kadın görüntüleri çekti.

  Kendisine ulaşan ihbar sonrası araştırma yapan DHA muhabiri, sitede meme muayenesi olurken çekilen çok sayıda Türk kadının, doktor tarafından gizlice çekilen görüntü ve fotoğraflarının yakın zamanda isimleriyle paylaşıldığını gördü.

  GÖRÜNTÜLERE DOKTOR DA YANSIYOR

  18 Aralık 2018'de paylaşılan görüntüde genç bir kadını muayene eden doktorun, "Hocama göstermek için bir fotoğraf almam gerekiyor." dediği duyuluyor.

  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor #1

  Görüntüleri paylaşan kişinin takip ettiği sayfalar arasında, çok sayıda cinsel içerik paylaşımı yapan hesaplar da yer alıyor.

  Hastalarının görüntülerini gizlice çeken doktor VİDEO

  KADINLARDAN BİRİ ŞİKAYETÇİ OLDU

  Gizli kamera görüntüleri paylaşılan kadınlardan birine ulaşan DHA muhabiri, mağdurun olay hakkında bilgisinin olmadığını öğrendi.

  Geçtiğimiz cuma günü görüntüsü paylaşılan ve daha sonra silinen kadın, durumu öğrenince Yeşilyurt'ta bulunan Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne giderek, doktor E.B.Ç'den şikayetçi oldu.

  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor #2

  GÖZALTINA ALINDI

  Emniyette yaklaşık iki saat ifade veren kadının şikayeti sonrası, Narlıdere'de oturan evli doktor E.B.Ç. gözaltına alındı.  E.B.Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

  SERBEST KALDI

  Emniyette ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli doktor, akşam saatlerinde çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildi.

  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor #3

  HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

  Bu arada konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, "Hastanemiz bünyesinde oluştuğunu  tespit ettiğimiz siber suçlar kapsamında, kişisel verilerin saklanması ve paylaşılması konusunda suç işlediği şüphesi oluşan personelimiz açığa alınmış, hakkında idari ve yasal soruşturma başlatılmıştır." denildi.

  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor #4

  Hastalarının çıplak görüntülerini paylaşan doktor #5

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir