Euro
10.4008
0.88%
Dolar
8.7044
0.75%
Altın
496.77
0.51%
Borsa
1.411
0.6%
Bitcoin
303.800
5.07%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Hastasının burnundan tamponları almayan doktor: Kendin al

  İki hafta önce ameliyat olup, burnundaki kemiği aldıran genç kız velisiyle birlikte gittiği devlet hastanesinde doktorun insanlık dışı tavrıyla karşılaştı.
  • İHA
  • 10.12.2018 - 15:51
  • Güncelleme : 10.12.2018 - 15:51
  Hastasının burnundan tamponları almayan doktor: Kendin al

  Beş çocuk annesi H.K., iki hafta önce Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde ameliyatla burnundaki kemiği aldıran 17 yaşındaki kızı S.K. ile birlikte burnunda bulunan tamponu aldırmak için hastaneye gitti.

  DİKİŞLERİ ÇÜRÜDÜ

  İki haftadır burnunda bulunan tampon ve dikişlerin artık çürümeye başladığını kızının canının yandığını söyleyen anne, artık bunların alınması için Dr. D.Y.'ye rica bulundu.

  Burunda çürüyen tamponun kızına dayanılamayacak acılar verdiğini dile getiren H.K., doktordan bayıltarak almasını istedi. İddiya göre doktor, annenin eline cımbız ve makas verip, "Al bu ekipmanları ver kızına, gitsin tuvalette kendi alsın'' dedi.

  HASTASINI "ŞU AN YAPAMAM" DİYEREK GERİ YOLLADI

  Şoke olan acılı anne H.K., elindeki cımbız ve makasla İhlas Haber Ajansı'nı arayarak, "İki hafta önce kızım burnundaki kemiğini aldırmak için ameliyat oldu. Burnunda dikiş ve tamponlar var. Hastaneye geldiğimizde doktor, 'Şu an alamam' diyerek geri yolladı. Akabinde biraz zaman geçti, tekrar geldik.

  Çünkü bu tamponlar içeride çürümeye başladı. Beynine zarar veriyor kızımın. Uykusu bitti. Evi pis bir koku sarmaya başladı burnundakilerden dolayı.

  ÖNCE YALAN SÖYLEDİ SONRA GÖREVİNİ YAPMADI

  Ağzına yeşil ve kokulu akıntılar geldiğini söyledi. Bunun üzerine tekrar geldik. Doktor hanım, 'Biz bunu yapamıyoruz' dedi.

  Ben de 'Uyuşturun' dedim. 'Uyuşturuyorum' dedi ve hiçbir şey yapmadı. Akabinde bizi cuma günü tekrar çağırdı. 'Pazar günü akşam saat on ikiden sonra birşey yemesin, pazartesi günü bayıltarak alacağım. Çünkü çocuğa zarar vermeye başladı' dedi.

  Bu sabah sekiz buçukta çocuğumu aç olarak buraya getirdim . Yapacak diye beklerken bana, 'Ben yalan söyledim, kusmasın bayılmasın diye' dedi.

  "AL KENDİN YAP" DİYE ÇIKIŞTI

  Kızım acıya dayanamadığını söyledi.Bunun üzerine elindeki cımbız ve makası verip, 'Bunları kızına ver, tuvalette kendi alsın' diyerek azarladı.

  Güvenlik kamerası kayıtlarında da var zaten. Özellikle odasından elimde kameraya tutarak çıktım. Kayıtları incelesinler. Sonra ekipmanları alıp kızımın yanına gidip, 'Anneciğim, bunları alıp sen çıkaracakmışsın' dedim. Kızım, 'Anne, böyle saçmalık mı olur? Ben doktor muyum? Tuvalet mikrop kaynıyor' dedi" diye konuştu.

  OLAY YETKİLİLERE BİLDİRİLDİ

  Olayın ardından hastane yönetimine giden öfkeli anne H.K., orada bulunan yetkililere elindeki makas ve cımbızı göstererek durumu anlattı.

  Yetkililerle konuşan H.K., ''Olanları bir bir anlattım. Beni o şekilde elimdekilerle görünce hemen yardımcı oldular.

  Zaten olay Başhekimliğe intikal etti. İki dakika sonra bir telefon geldi ve başka bir doktora yönlendirildim.

  ''HEMŞİRE ELİMDEKİ APARATLARI İSTEDİ''

  O doktor da lokal anestezi ile hemen alacağını, bu işi bugün bitireceğini söyledi. Bu sırada hemşire gelerek elimdeki aparatları istedi.

  Başka hastada kullanacakmış. Elimdekileri vermedim. Elimdeki aparatlarla dışarı çıktım, güvenlik de almaya çalıştı, ancak vermedim'' dedi.

  Yaşananların ardından olaya müdahale olan başhekimin talimatıyla acılı kız ameliyata alındı. Acılı anne şimdi kızının iyileşmesini bekliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir