Euro
10.1116
0.52%
Dolar
8.5879
0.73%
Altın
486.26
1.2%
Borsa
1.423
0.33%
Bitcoin
408.663
0.81%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Belediye geri işe çağırdı emekliliğini kaybetti

  Hendek Belediyesi'ne ait bir şirkette 54 ay boyunca şoförlük yapmaya devam eden Özkılınç, SGK’dan kendisine gelen cezayla şoke oldu.
  • İHA
  • 28.01.2019 - 00:06
  • Güncelleme : 28.01.2019 - 00:06
  Belediye geri işe çağırdı emekliliğini kaybetti

  1986 yılında Sakarya’nın Hendek ilçesine gelerek Hendek Belediyesi'nde şoför olarak göreve başlayan Muzaffer Özkılınç, 2007 yılında kendisi gibi şoförlük yapan 5 arkadaşıyla birlikte emekli oldu. Emekli olduktan 5 gün sonra dönemin ulaştırma müdürü tarafından belediyeye çağrılan Özkılınç, araçları kullanacak ve bakımlarını yapabilecek kimse olmadığı söylenerek, yüzde 80’i Hendek Belediyesi'ne ait olan şirket üzerinden tekrar işe alındı. 54 ay boyunca görevine devam eden Muzaffer Özkılınç, 2012 yılında SGK tarafından kendisine gelen yazıyla şoke oldu.

  Belediye geri işe çağırdı emekliliğini kaybetti #1

  CEZA ALDI

  Kamudan emekli olduktan sonra tekrar yüzde 50’sinden fazlası kamuya ait bir kuruluşta çalıştığı gerekçesiyle kendisine yazılan cezayı alarak Hendek Belediyesi'ne giden Özkılınç, yaşadıklarını anlatmak istedi. Durumu öğrenen belediye yetkilileri, borcu ödeyeceklerini belirterek Özkılınç’ı belediyeden gönderdi. Durumu mahkemeye taşıyan Özkılınç ve arkadaşları, Sakarya’da mahkemeyi kazandı ancak SGK’nın itirazı üzerine Yargıtay’a giden dosyada, karar bozuldu ve cezanın çalışanlar tarafından ödenmesine hükmedildi.

  Belediye geri işe çağırdı emekliliğini kaybetti #2

  DİLEKÇE YAZDI

  Maaşını çekmek için bankaya gidince hesabında para olmadığını fark eden ve fenalaşan Muzaffer Özkılınç, “Bankada param olmadığını görünce fenalaştım. Oradaki çalışanlar SGK’ya gitmemi söylediler. SGK’ya gittim ve müdürle görüştüğümde müdür bana çalışırken yapılan girişte kod hatası sebebiyle bu cezayı aldığımı söyledi. Dilekçe yazdım, emekliyi çalıştıran kişinin bildirmekle yükümlü olduğu yazıyor ama ceza yine de bana kaldı.” diye konuştu.

  Belediye geri işe çağırdı emekliliğini kaybetti #3

  SAĞLIĞIMI KAYBETTİM

  Yaşadığı sıkıntılar sebebiyle sağlığını kaybettiğini belirten Özkılınç, “Bu sorunlar sebebiyle sağlığımı kaybettim. Beynime pıhtı attı, kalbimde sorun var. Gırtlak kanseri oldum, 2 kez ameliyat oldum bu yüzden. Eğer bana ‘seni çalıştırıyoruz ama bir sorun olursa ceza yersin’ deselerdi ben zaten çalışmazdım. Şuan maaşımdan kredi kesiliyor, bu ceza da kesilirse ben ne yaparım? Nasıl geçinirim? Yıllarca şoförlük yaptığım belediyeye gidip derdimi anlattım. Herkes bana Koca Usta der, Başkan bana bu işi halledeceğini söyledi ama halletmedi.” şeklinde konuştu.
  Belediye geri işe çağırdı emekliliğini kaybetti #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir