Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
734.158
-4.75%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  İlber Ortaylı'dan sağlık durumuna ilişkin açıklama

  İlber Ortaylı'dan sağlık durumuna ilişkin açıklama

  Geçirdiği operasyon sonrası okuyucularına seslen İlber Ortaylı, sağlık sistemini överken, vatandaşa da "Korona tedbirlerine uyup sağlık sistemini yormayın" uyarısında bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 20.09.2020 - 12:10
  • Güncelleme : 20.09.2020 - 12:10

  Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı sosyal medya hesabından sağlık durumuna ilişkin bir video yayınladı.

  Ameliyatını gerçekleştirilen doktorlara teşekkür eden Ortaylı, Türk tıbbının ne kadar çok gelişmiş olduğuna vurgu yaptı.

  EN ÖNEMLİ ŞEY KENDİMİ EMANET ETTİĞİM ELLER

  İlber Ortaylı’nın açıklamasından satır başları şöyle;

  “Çok değerli, sevgili okuyucularım, aşağı yukarı 1 haftayı bulan tedavim sırasında beni arayan, soran okuyucularımın, dostlarımın gönderdiği mesajlar, sevgi ifadeleri beni çok duygulandırdı. Böylesine bir sevgi her faniye nasip olmaz.
  Benim için kolay bir dönem olmadı; fakat bu sıkıntılı günlerde en önemli şey, kendimi emanet ettiğim ellerin güvenirliliğiydi.

  İlber Ortaylı dan sağlık durumuna ilişkin açıklama #1

  VATANDAŞA SESLENDİ: GEVŞEK TEDBİRLERİNİZLE  SAĞLIK SİSTEMİNİ YORMAYIN

  Yeni bir asistan ve hemşire neslinin yetiştiğini gördüm. Bunlar yeni okullarımızda en başta bu müessesenin kendi hemşire mektebinden mezunlar ve fevkalade başarılı, iddialı ve hırslı bir çalışma içindeler. Türk tıbbının böyle ilerlediği bir sırada onları birtakım iyi kontrol edilememiş salgınlarla veya gevşek tedbirlerle yormanın alakası yoktur. Çünkü Türkiye sadece kendi halkının değil bütün civardaki milletlerin tıp hizmetinin en iyi şekilde verilmesine ve yükseltilmesine aday bir ülkedir.

  İlber Ortaylı'dan sağlık durumuna ilişkin açıklama İZLE

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir