Petrol
111.39
-0.11%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.839
2.97%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  İntihara teşvik eden 2 kadına 10'ar yıl hapis istemi

  Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak intihar eden Erol Çetin'e "Atlasana" diyen 2 kadın hakkında 10'ar yıla kadar hapis cezası isteniyor..
  • DHA
  • 17.03.2016 - 17:03
  İntihara teşvik eden 2 kadına 10'ar yıl hapis istemi

  İntihara teşvik eden 2 kadına 10 ar yıl hapis istemi #1

  Savcılık, her iki kadın hakkında “İntihara yönlendirme" suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianame kabul edilirse şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

  KADINLAR SESLENDİKTEN SONRA İNTİHAR ETMİŞTİ

  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca tamamlanan iddianameye göre, 8 Mart 2016 tarihinde maktül Erol Çetin'in Boğaziçi Köprüsü korkulukları üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunduğu anlatıldı. Olay yerine gelen uzman polislerce intihardan vazgeçirme yönünde gerekli önlemler ve müdahale yapıldığı sırada şüpheliler Uysal ve Merve Özocak'ın araçlarıyla köprüden geçerken maktul Çetin'e yönelik “Atlasana ulan" deyip küfür ettikleri belirtildi. Şüphelilerin teşvik amaçlı söylemlerde bulunmaları üzerine maktülün şüphelilere dönerek “Atla he, atla" diyerek kendisini boşluğa bıraktığı ve daha sonra öldüğünün belirlendiği kaydedildi.

  İKNA SAĞLANMIŞKEN ŞÜPHELİLERİN BEYANLARI ÜZERİNE ATLADI

  İddianamede şüphelilerin beyanlarında suç işleme kasıtlarının olmadığını beyan ederek suçlamaları kabul etmedikleri ifade edildi. Ancak olay tutanağı ve olaya müdahale eden polislerin tanık olarak alınan ifadelerinde maktulün önceden de intihar girişimlerinde bulunduğu ve vazgeçtiği, olay günü yine vazgeçme yönünde iknanın sağlandığı, ancak şüphelilerin bağrışmaları ve beyanları karşısında maktülün tepki vererek intihar etmek üzere köprüden atladığı ve olay neticesinde öldüğünün belirlendiği vurgulandı.

  Şen: İntihar gerçekleşmişse azmettiren 10 yıla kadar hapis alır VİDEO

  10 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

  İddianemede, şüpehlilerin inkara yönelik beyanlarının savunma içerikli olup atılı suçu işlediklerinin anlaşıldığı ifade edildi. Şüphelilerin TCK'nin 84/2. Maddesi uyarınca 4 yıldan 10 yıla kadar hapisleri talep edildi. İddianame kabul edilirse şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

  Boğaziçi Köprüsü'nde intihar VİDEO

  İntihara teşvikle suçlanan Hülya U. gazetecilere tepki gösterdi VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir