Petrol
92.81
0.51%
Euro
18.257
0.06%
Dolar
17.9516
0.21%
Altın
1.016
-0.50%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.249
-1.31%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  İstanbul ve Ankara'da askeri birlikler taşındı

  Darbe girişimi sonrasında kent merkezlerinden kaldırılacağı açıklanan İstanbul ve Ankara'daki askeri birliklerin taşınma işlemi sona erdi.
  • DHA
  • 16.09.2016 - 18:31
  İstanbul ve Ankara'da askeri birlikler taşındı

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #1

  Ankara Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okul ve eğitim Tümen Komutanlığında taşınma işlemleri, ağustos ayının sonuna doğru başladı. Bu kapsamda Eğitim Destek Tabur Komutanlığına bağlı 62 tank ile 37 zırhlı personel taşıyıcı ve zırhlı muharebe aracı, Şereflikoçhisar'a taşındı.

  TANKLAR BİRLİKLERDEN ÇIKARILDI, KIŞLADAKİ MALZEMELER TIRLARLA TAŞINDI

  Tanklar, tank taşıyıcılarla birliklerinden çıkarıldı. Kışladaki malzemeler ise TIR'larla taşındı.

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #2

  DEMİRYOLULA SEVK EDİLECEK

  Komutanlıktaki 66 tank ile 43 zırhlı personel taşıyıcı da Kurban Bayramı'nın ardından demiryoluyla Burdur'daki askeri birliğe nakledilecek. Mamak 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki taşınma işlemleri ise tamamlandı. Buradan 40 tank, zırhlı personel taşıyıcı ve zırhlı muharebe aracının bulunduğu 110 paletli zırhlı araç ve 6 obüs, Çankırı'daki birliğe sevk edildi. Tank taşıyıcıların kullanıldığı nakliyatta askeri malzemeler 4 TIR'la götürüldü.

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #3

  ASKERİ ARAÇLAR GAZİANTEP'TEKİ BİRLİKLERE NAKLEDİLDİ

  Taşınacağı açıklanan İstanbul'daki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında da işlemler tamamlandı. Bu kapsamda Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığından 14 obüs, tank taşıyıcılarla Kahramanmaraş'taki, 80 tank ve 169 paletli zırhlı araç da demiryoluyla Gaziantep'teki birliklere nakledildi.

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #4

  İstanbul Bağcılar'daki 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığından da 40 tank Tekirdağ'daki, 15 obüs ve 158 paletli zırhlı araç da Sivas'ın Ulaş ilçesindeki birliklere gönderildi.

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #5

  "ASKERİ ARAZİLER KAMUYA AÇILACAK"

  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından başta Ankara ve İstanbul olmak üzere özellikle büyük kentlerin merkezlerindeki askeri birliklerin taşınmasına başlandığını hatırlattı. "Ankara ve İstanbul'da taşınma işlemimiz bitti. Artık şehir merkezlerinde tank, top benzeri paletli ağır silah ve mühimmatlar bulunmayacak." diyen Işık, birliklerin taşınmasının ardından askeri arazilerin kamuya açılacağını, bunlardan bir kısmının halkın kullanımına sunulacağını söyledi.

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #6

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #7

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #8

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #9

  İstanbul ve Ankara da askeri birlikler taşındı #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir