Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
483.215
-3.07%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  İstanbul’da başıboş pittbull 3 kişiyi yaraladı

  İstanbul Üsküdar’da başıboş bir pitbull sokakta vatandaşlara saldırdı. Olayda 3 kişi yaralandı.
  • İHA
  • 06.04.2016 - 09:56
  İstanbul’da başıboş pittbull 3 kişiyi yaraladı

  Mimar Sinan Mahallesi’nde, kaçtığı belirtilen ve sokak ortasında zinciri ile dolaşan pitbull, Müjdat Şakınay, Eyüp Kotan ve Mehmet Bolakan isimli gençleri ısırdı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden ısırılan gençler olay yerinden güçlükle uzaklaşırken, Okan Ayın isimli gencin son anda arabası ile köpeğin zincirine basması büyük bir tehlikeyi önledi. Sokakta bulunan vatandaşlar olayın şokunu yaşarken, olay hemen belediye ekiplerine bildirildi. Olayın şokunu yaşayan vatandaşlar, “Arkadaşlar geçiyordu buradan üzerlerine atladı. 3 arkadaş yaralandı. Arkadaşlar kasığından ve bacağından yaralandı. Böyle köpekleri sokağa salmasınlar. İnsanlara yazık günah. Başıboş hayvan, anlaşılan kaçmış. Aç olduğu belli” dedi.

  İstanbul’da başıboş pittbull 3 kişiyi yaraladı #1

  "BİR ANDA BACAKLARINDAN TUTMAYA ÇALIŞTI"

  Köpeğin zincirine aracının tekeri ile basarak durduran Okay Ayın, “Biz burada duruyorduk. Köpek zincirli bir şekilde geldi. Seveyim dediler. Bir anda bacaklarından tutmaya çalıştı. Zaten 3 kişiye birden saldırınca biz hepimiz almaya çalıştık. Arkadaşlara saldırdı. Arabanın etrafında durdu, ben de zincirinin üzerine tekerle bastım. Yoksa çoluk çocuk herkesi ısırırdı” şeklinde konuştu.

  İstanbul’da başıboş pittbull 3 kişiyi yaraladı #2

  PİTBULL BELEDİYE GÖREVLİLERİ TARAFINDAN İĞNE İLE UYUTULDU

  Pitbull, belediye görevlileri gelinceye kadar bir süre vatandaşların meraklı bakışları arasında bekledi. Üsküdar Belediyesi’ne bağlı belediye ekipleri, olay yerine gelerek hazırlık yaptı. Uyuşturucu iğneyi köpeğe saplayan ekipler, bir süre bekledikten sonra köpeği kontrollü bir şekilde aldı. Köpek araca bindirildikten sonra hayvan barınağına götürüldü. Pitbullun saldırısı sonucu yaralanan Müjdat Şakınay, Eyüp Kotan ve Mehmet Bolakan ise Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bulaşıcı Hastalıklar Kliniği’nde tedavi altına alındı.

  İstanbul’da başıboş pittbull 3 kişiyi yaraladı #3

  "DİŞLERİ AYAĞIMA GEÇTİ"

  Köpeğin saldırısı sonucu ayağından yaralanan Mehmet Bolakan, “Mahallede duruyorduk. Bir arkadaşımızın elinde köpek vardı. Sahipsiz sandık. Çocukları ısırmasın diye uzaklaştırmaya çalışıyorlardı. Birden üzerime saldırdı. Dişleri ayağıma geçti komple“ dedi. Diğer yaralı Müjdat Şakınay ise, “Köpek mağduruyuz. Durumum şuan iyi ama pitbull çok sıkıntılı bir hayvan. Kimse beslemesin” şeklinde konuştu. Hastanede gözlem altına alınan yaralıların tedavisi sürerken, polis pitbullun sahibine ulaşmak için soruşturma başlattı.


  Görüş Bildir