Petrol
98.17
-1.44%
Euro
18.4122
-0.65%
Dolar
17.9313
-0.04%
Altın
1.038
0.59%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
434.397
-0.29%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  İstiklal Caddesi'nde doğalgaz paniği

  İstiklal Caddesi'nde bir bankada meydana gelen doğalgaz kaçağı korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.
  • 29.07.2014 - 15:00
  İstiklal Caddesi'nde doğalgaz paniği

  DOGALGAZ

  Beyoğlu İstiklal Caddesi 183 numarada bulunan bir bankada meydana gelen doğalgaz kaçağı paniğe yol açtı.

  CADDE YAYA VE ARAÇ GEÇİŞİNE KAPATILDI

  Bankadan gelen gaz kokusunu fark eden vatandaşlar, durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen İGDAŞ ve polis ekipleri güvenlik önlemi alırken, İstiklal Caddesi bir süre yaya ve araç geçişine kapatıldı. Güvenlik şeridinden karşıya geçmek isteyen vatandaşları polis ekipleri uyararak, alternatif yollardan geçişini sağladı. Çevrede bulunan işyerleri de olası bir faciaya karşı polis ekipleri tarafından boşaltıldı.

  GAZIN TAHLİYESİ SAĞLANDI

  İGDAŞ ve itfaiye ekipleri gazdan etkilenmemek için yan tarafta bulunan iş merkezinin çatı katından bankanın bulunduğu binaya geçti. Ekipler, binada bulunan havalandırmadaki camı kırarak gazın hızlı bir şekilde çıkışını sağladı. İGDAŞ ekipleri bina çevresinde titizlikle çalışırken bina çevresinde ölçümler yapıldı. Bina içerisindeki yoğun gazın tahliye edilmesi için binada bulunan camlar açıldı. Binada bulunan gaz yoğun çalışmalar sonucunda tahliye edildi.

  İstiklal Caddesi nde doğalgaz paniği #2

  "POLİSLERİ GÖRÜNCE BİR ANDA ETRAFI TAHLİYE ETMEYE BAŞLADILAR"

  Bankanın karşısında bulunan bir işyerinde çalışan Hatice İlbaş, “Sabah işyerine geldiğimizde hiçbir şey yoktu. Sonra polisleri görünce bir anda etrafı tahliye etmeye başladılar, bizi ve müşterilerimizi herhangi bir tehlikeye karşı iş yerimizden çıkardılar” dedi.

  "KOMPLE CADDEYİ BOŞALTTILAR"

  Fatih Karakaya ise, “Bize koku geldi. İtfaiye ve ambulansa haber verdik. İGDAŞ’ı aradık. Yetkililer gelerek gaz ölçümü yaptılar. Gazın aşırı derecede sıkışmış olduğunu anladılar. Komple caddeyi boşalttılar, bizde dükkanı boşaltmak zorunda kaldık” diye konuştu.

  İstiklal Caddesi nde doğalgaz paniği #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir