Petrol
83.27
-0.53%
Euro
19.2636
0.03%
Dolar
18.6323
0.03%
Altın
1.043
0.12%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.524
-2.26%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  İsveç'teki Türk hastanın kızından içten açıklamalar

  İsveç'teki Türk hastanın kızından içten açıklamalar

  Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilen Emrullah Gülüşken'in kızı, "Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi" açıklamasında bulundu.
  • AA
  • 26.04.2020 - 13:38

  İsveç'in Malmö kentinde korona testi pozitif çıkan, ancak tedavi edilmeyerek eve geri gönderilen Emrullah Gülüşken'in kızlarının sosyal medyadan sesini duyurması üzerine harekete geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsveç'e ambulans uçak gönderilmesi talimatı verip Emrullah Gülüşken'i Türkiye'ye getirdi.

  "TEK BİR DEVLET BUNU YAPABİLİRDİ"

  Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken, yaptığı açıklamada, "Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." dedi.

  AA muhabirine açıklama yapan Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken, babasının uçağa bindirildiğini belirterek, kısa sürede Türkiye'de olacağı için mutluluk duyduğunu dile getirdi.

  İsveç teki Türk hastanın kızından içten açıklamalar #1

  İsveç'teki Türk hasta ambulans uçakla Türkiye'ye geldi ViDEO

  "İÇİM RAHAT"

  Leyla Gülüşken, "Şu an babamın sağlık durumundan dolayı üzgün hissediyorum ancak bir yandan da içim rahat çünkü ülkeme götürülüyor, emin ellerde. Türkiye'de daha güvende olacağını ve iyi bakılacağını biliyorum, o yüzden mutluyum." ifadelerini kullandı.

  Sosyal medyadan tweet attıktan sonra seslerinin duyulduğunu kaydeden Gülüşken, daha sonra Türk makamlarıyla iletişime geçtiklerini anlattı.

  İsveç teki Türk hastanın kızından içten açıklamalar #2

  "CUMHURBAŞKANIMIZ DURUMA EL KOYDU"

  Gülüşken, "İnsanlar tweet'imizi gördü, sesimiz duyuldu. Sesimizi duyurduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca duruma el koydu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı babam bu şekilde Türkiye'ye götürülüyor olmazdı. Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." diye konuştu.

  İsveç'te korona olan kalp hastası Emrullah'ı tedavi etmediler İZLE


  Görüş Bildir