Petrol
96.5
3.04%
Euro
18.1904
-0.47%
Dolar
18.0127
0.36%
Altın
1.021
0.49%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.646
0.51%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  İzmir'de doktoru jiletle yaralayan zanlı tutuklandı

  Tedavi olmak için gittiği hastanede doktorun yazdığı reçetedeki ilaca itiraz eden Bayram K. jiletle doktorun boğazını kesti. Zanlı, yakalandı ve mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  • DHA
  • 09.12.2019 - 12:33
  İzmir'de doktoru jiletle yaralayan zanlı tutuklandı

  16 Ekim'de İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi Servisi'ne diz ağrısı şikayetiyle gelen Bayram K., adeta dehşet saçtı.

  Diz ağrısı nedeniyle hastaneye gelen ve tedavi olan Bayram K., asistan doktor Kadir Songür'den yeşil reçeteli ilaç yazmasını istedi.

  İzmir de doktoru jiletle yaralayan zanlı tutuklandı #1

  "AĞRIMI GEÇİRMEZSE O ZAMAN GÖRÜRSÜN"

  Songür ise hastasının istediği ilacı uygun görmeyip, başka ilaç yazdı. Bunun üzerine Bayram K., "Yazdığın ilaç ağrımı geçirmezse o zaman görürsün." diyerek, hastaneden ayrıldı.

  JİLET KORONER DAMARA ZARAR VERMEDİ

  Birkaç dakika sonra yeniden hastaneye gelen Bayram K., Songür'ün odasına girip, yanında getirdiği jiletle saldırdı.

  Jilet ile boğazı kesilen ve kanlar içinde kalan Kadir Songür'e, meslektaşları hemen müdahale etti. Jiletin, koroner damara zarar vermediği; ancak derin kesik oluştuğu belirlendi.

  İzmir de doktoru jiletle yaralayan zanlı tutuklandı #2

  ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

  Olay sonrası koşarak, kaçan Bayram K., Karşıyaka ilçesindeki çarşıda, kadının çantasını gasbetmeye çalıştı.

  Kadını yerlerde sürükleyen Bayram K., müdahale eden Yunus ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Bayram K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  AKIL SAĞLIĞI YERİNDEYMİŞ

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturmada, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden Bayram K.'nin akıl sağlığının yerinde olup, olmadığına dair rapor istendi. Hastaneden gelen sonuçlarda, Bayram K.'nin akıl sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

  Bayram K.'nin, savcılıktaki ifadesinde ise, "2-3 yıldır aynı hastaneye ilaç yazdırmak için gidiyorum. Doktorun bana yanlış ilaç vermesi nedeniyle sağlığım bozuldu. Olay günü de hastaneye doktoru dövmek için gittim. Onu öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Ayrıca doktorlar beni kale almayıp, benimle dalga geçtiler. Tüm bu nedenler yüzünden çok sinirlendim. Odasında tartışmaya başlayınca masanın üzerinde gördüğüm, jilet olduğunu sonradan öğrendiğim bir şeyi elime aldım. Ancak bunu doktora sallayıp, sallamadığımı hatırlamıyorum." dediği öğrenildi.

  İzmir de doktoru jiletle yaralayan zanlı tutuklandı #3

  20 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

  Öte yandan Bayram K. hakkında, düzenlenen iddianamede, 'kişiyi, yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir