Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.819
0.13%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  İzmir'de eski sevgilisini öldüren katilin ifadesi şaşırttı

  Buca ilçesinde eski sevgilisini öldüren Ahmet Yaman ifadesinde, "Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum" diye konuştu.
  • İHA
  • 21.11.2019 - 17:17
  İzmir'de eski sevgilisini öldüren katilin ifadesi şaşırttı

  İzmir’in Buca ilçesinde öldürülen Dilan Tutucu’nun telefonunda “Azrail” olarak kayıtlı bulunan sanık Ahmet Yaman’ın, yargılanmasına başlandı.

  İzmir 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ahmet Yaman, maktul Dilan Tutucu’nun annesi ve taraf avukatları katıldı.

  GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

  Tutuklu sanık Yaman, olaydan 2 gün önce İstanbul’dan geldiğini, daha önce ilişki yaşadıkları maktul Dilan’la aralarının bozuk olduğunu, düzeltmek için görüşmek istediğini söyledi.

  "CİNNET GETİRDİM"

  Yaman, görüştükleri sırada Dilan Tutucu’nun cep telefonunu aldığını belirterek, “Fotoğraflar ve yazışmalar gördüm. Tartışmaya başladık. Cinnet getirdim. Söylemek istemediğim çok şey var. Burada konuşamıyorum.” dedi.

  İzmir de eski sevgilisini öldüren katilin ifadesi şaşırttı #1

  "HASIMLARIM VAR"

  Duruşma savcısının sanığa, “Dilan’ın cep telefonunda ‘Azrail’ olarak kayıtlısın. Neden? Tehdit mi ettin?” sorusu üzerine sanık, “Bilmiyorum. Onun bileceği iş.” diye cevap verdi. Yine savcının “Neden silah taşıyorsun, kaç yaşındasın?” sorusunu ise sanık, “Silah taşıyorum. Hasımlarım var. 22 yaşındayım.” diye yanıtladı.

  Sanığın savunması sırasında maktulün 15 yıl önce öldürülen babasıyla ilgili ifadeler kullanması üzerine, maktulün yakınları tepki gösterdi. Salonda arbede yaşanması nedeniyle sanık ve maktul yakınları dışarı çıkarıldı.

  TUTUKLULUĞU DEVAM EDECEK

  Sanığın geri getirilmesinden sonra duruşma savcısı, sanık hakkında “kasten adam öldürme” suçundan dava açıldığını ancak sanıktan “tasarlayarak kasten adam öldürme” suçundan ek savunma istenmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamı yönünde mütalaa verdi.

  "GURUR VE NAMUS İÇİN YAŞIYORUM"

  Tutuklu sanık Ahmet Yaman, olayı baskı altında gerçekleştirdiğini öne sürerek, “Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum. Onlar kadar ben de mağdurum.” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, sanık ve avukatına süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  OLAY

  20 Nisan 2019’da İzmir’in Buca ilçesinde 18 yaşındaki Dilan Tutucu, evinde silahla öldürülmüş olarak bulundu.

  Olayın ertesi günü genç kızın katil zanlısı olarak aranan erkek arkadaşı Ahmet Yaman, polise giderek teslim oldu. Yaman, daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir