Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
288.188
4.01%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep

  İzmir'de vatandaşlar akşam saatlerinde de koronavirüs aşısına yoğun ilgi gösterdi.
  • İHA
  • 15.06.2021 - 00:57
  • Güncelleme : 15.06.2021 - 09:05
  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep

  İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne koronavirüs aşısı olmak için gelen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu.

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep VİDEO 

  ''İNSANLARIN KOMPLO TEORİLERİNİ DÜŞÜNMEMESİ GEREKİYOR''

  Keser, “Aşı olmayı bilinçli olmaya bağlıyorum ve bu hastalıktan kurtulmanın tek oluru aşı olmak, başka bir oluru yok. İnsanların aşıyla ilgili hurafeleri, komplo teorilerini düşünmemesi gerekiyor. Bence herkes gönül rahatlığıyla aşısını yaptırmalı. İlk zamanlarda aşı konusunda bocalama oldu ama şu an görünen itibari ile bir sıkıntı yok. Burada bu şekilde kalabalık varken, insanlar da ilgi gösterdiğine göre demek ki aşı var. İnşallah ikinci aşı da yeterli olur ve herkes aşısını vurulur.” dedi.

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #1

  ''DEVLETİMİZE GÜVENİYORUZ''

  Aşı vurulmaya gelen vatandaşlardan Necip Kırgız (45), "Aşı karşıtlığı olabilir ama ben de aşımı vurulmaya geldim. Devletimize güveniyoruz ve devletimizin sunduğu imkanlarından faydalanmak istiyoruz. Bugün Türkiye genelinde 750 bin kişi aşı için başvurmuş diye duyduk. Aşı geldikçe ve aşı olması gerekenlerin imkanı da çoğaldıkça, iş çıkışı olunca da yoğunluk oluyor. Birçok ülke aşı bulamıyor ama bizim devletimiz bugün Sputnik V aşısı için de kayıt almaya başladı. Bu bizler için iyi bir imkan.” diye konuştu.

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #2

  ''HERKES AŞISINI YAPTIRSA BU HASTALIK KISA SÜREDE BİTER''

  Aşı sırası bekleyenlerden Ali Aksoy (45) ise “Bu hastalık çok yaygın bir hastalık olduğu için herkesin aşısını yaptırmasını isterim. Market sektöründe çalıştığım için devamlı insanlar ile iç içeyiz. Herkes aşısını yaptırırsa bu hastalık kimseye bulaşmaz ve kısa sürede biter. Temennimiz bu yönde.” diye konuştu.

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #3

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #4

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #5

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #6

  İzmir’de koronavirüs aşısına yoğun talep #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir