Petrol
92.22
-0.13%
Euro
18.285
0.22%
Dolar
17.963
0.27%
Altın
1.024
0.22%
Borsa
2944
1.04%
Bitcoin
431.005
-0.99%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  İzmir'de rögara düşen kız öğrenci yaralandı

  İzmir'in Çiğli ilçesinde kapağı bulunmadığı için mukavvayla kapatılan rögara düşen lise öğrencisi kız 3 hafta değnekle yürüyecek.
  • AA
  • 23.05.2017 - 16:31
  İzmir'de rögara düşen kız öğrenci yaralandı

  Geçen cumartesi günü Anadolu Caddesi'nde Çiğli Belediyesinin karşısındaki kaldırımda yürüyen lise öğrencisi İ.B. (17), üzeri mukavvayla kapatılan yaklaşık iki metrelik rögara düştü.

  İzmir de rögara düşen kız öğrenci yaralandı #1

  VATANDAŞLARIN YARDIMIYLA ÇIKARILDI

  İ.B. çevreden yetişen vatandaşların yardımıyla, sıkıştığı yerden çıkarıldı.Ambulansla Çiğli Devlet Hastanesine kaldırılan İ.B'nin ayağında doku zedelenmesi oluştuğu belirlendi.

  Hastaneden 3 gün rapor verilen İ.B'nin, 3 hafta koltuk değneği kullanmak zorunda olduğu belirtildi.

  İzmir de rögara düşen kız öğrenci yaralandı #2

  "UYARICI LEVHA YOKTU"

  Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan İ.B, yaptığı açıklamada; üzeri mukavvayla örtülü rögarın etrafında herhangi bir uyarıcı levhanın bulunmadığını, bu yüzden fark etmediğini söyledi.

  İzmir de rögara düşen kız öğrenci yaralandı #3

  "AYAĞIMIN ACIYLA ÇUKURA GİRDİĞİNİ HİSSETTİM"

  Yürürken birdenbire boşluğa düştüğünü belirten İ.B. yaşadığı o anları şöyle anlattı:

  "Kaldırımda sakin şekilde yürüyordum. Hatta yere baka baka yürüyordum. Üst geçide yaklaştığımda bir ayağımın acıyla çukura girdiğini hissettim. Bir yardımsever beni oradan çıkardı. Çağrılan ambulansla hastaneye götürüldüm. Rögar çukuru kartonla kapatılmış. Oranın çukur, rögar olduğunu nereden bilebilirdim ki?"

  İzmir de rögara düşen kız öğrenci yaralandı #4

  EN AZ 3 HAFTA DEĞNEKLE GEZECEK

  İ.B. yoğun bir sınav dönemine girdiklerini, yaşadığı bu kaza nedeniyle çok üzgün olduğunu dile getirerek, ayağının tamamen iyileşmesi için en az 3 hafta koltuk değnekleriyle yürümek zorunda kaldığını ifade etti.

  İzmir de rögara düşen kız öğrenci yaralandı #5

  "2 HAFTADIR AÇIK BEKLİYORMUŞ"

  İ.B'nin annesi Yeliz Ünal, kızının başına gelen üzücü olayın başka birinin de başına gelmemesi için sorumlular hakkında yasal süreç başlattıklarını kaydetti. Üzeri mukavvayla örtülen rögarın belediyenin karşısındaki kaldırımda olduğunu söyleyen Ünal, şunları aktardı:

  "Benim araştırmama göre, o rögar kapağı açık vaziyette 2 haftadır bekliyormuş. Kızımdan önce de oraya düşenlerin olduğunu söylediler. Belediye hizmet binasının karşısında böyle bir olayın meydana gelmesi durumu daha da acı hale getiriyor.

  "YASAL HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ"

  Çok işlek bir caddedeki rögarın açık olduğunu kimse neden görmez, neden burası kapatılmaz da üzeri kartonla örtülür? Orada daha ciddi yaralanmalar ve ölümle sonuçlanan kazalar olduğunda bunun vebali kimedir?

  Belediyeler havai fişek patlatmakla vatandaşa hizmet etmiş olmuyor. Eğitim ve öğretiminin devam ettiği dönemde kızım mağdur oldu. Bütün yasal haklarımızı arayacağız."

  "SORUMLU KİM"

  Ailenin avukatı Gönenç Uygun da, toplanma aşamasında olan delillerle birlikte tüm sorumlular hakkında şikayetçi olacaklarını belirterek, "Kazanın meydana gelmesinde Çiğli Belediyesi mi, İzmir Büyükşehir Belediyesi mi sorumlu? Sorumlu kim? Bunu belirledikten sonra tüm ilgililer hakkında gerekli şikayetleri yaparak, savcılık kanalıyla soruşturma başlatılmasını sağlayacağız." dedi.

  Öte yandan, çevredeki bazı esnaflar da olay sonrası durumu Çiğli Belediyesine bildirdiklerini ancak 2 gündür ilgilenenin olmadığını belirterek, tepki gösterdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir