Euro
14.654
1.28%
Dolar
12.8985
0.64%
Altın
742.99
1.09%
Borsa
1.81
0.09%
Bitcoin
734.282
0.27%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C
  İzmir'de sokakta koronavirüs testi yaptılar

  İzmir'de sokakta koronavirüs testi yaptılar

  Karşıyaka'da bir vakaya giden sağlıkçıları gören vatandaşlar, sokakta koronavirüs testinden geçirildi. İl Sağlık Müdürlüğü, uygulamanın devam etmeyeceğini açıkladı.
  • DHA
  • 07.04.2020 - 14:17

  İzmir'in karşıyaka ilçesinde İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı oldukları belirlenen iki sağlık çalışanı, Karşıyaka İskele ve Osmanbey Parkı'nda vatandaşlara koronavirüs testi yaptı.

  ÖRNEKLER ALINARAK TÜPLERE KONULDU

  Testlerin yapıldığı an kaydedilerek sosyal medyada kısa sürede paylaşılması sonucu, test yaptırmaya gidenlerin sayısı arttı.

  Sağlık çalışanlarının, tek tek vatandaşlarla ilgilendiği, boğaz ve burunlarından örnekler alınarak tüplere konulduğu görülürken iki görevlinin, vatandaşlara test sonuçlarının E-Nabız üzerinden öğrenebileceklerini ve sonuçları pozitif olan vatandaşlarla sağlık ekipleri tarafından iletişime geçeceklerini söyledikleri de belirtildi.

  İzmir'de sokakta koronavirüs testi

  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

  Sokakta yapılan koronavirüs testlerinin diğer ilçelerde de yapılacağı iddiaları gündeme gelince İzmir İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı ve iddiaların gerçek olmadığını bildirdi.

  Açıklamada, sağlık çalışanlarının Karşıyaka bölgesine bir vaka için gittikleri ve kendilerini gören vatandaşlara da test yaptıkları belirtildi.

  İzmir de sokakta koronavirüs testi yaptılar #1

  İzmir de sokakta koronavirüs testi yaptılar #2

  İzmir de sokakta koronavirüs testi yaptılar #3

  İzmir de sokakta koronavirüs testi yaptılar #4

  İzmir de sokakta koronavirüs testi yaptılar #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir