Euro
15.3315
0.09%
Dolar
13.5407
0.08%
Altın
788.7370
-0.09%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.894
0.68%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin'e bıraktılar

  Kaçak göçmenler, İtalya diye 3 gün denizde gezdirilerek Mersin sahiline bırakıldı. Kaçakları taşıyan Suriyeli ise jet ski ile kaçtı.
  • 04.08.2015 - 18:39
  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin'e bıraktılar

  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin e bıraktılar #1

  "Banker Bilo" filminde, Bilo isimli dolandırıcı, Almanya'ya götüreceğim diye paralarını aldığı kişileri İstanbul'a getirmişti. Filme konu olan bu komik olay Mersin'de gerçek oldu. Akdeniz İlçesi'nde bulunan Karaduvar Mahallesi sahilinde bulunan tekne, 3 gün önce içinde kadın ve çocukların da yer aldığı 50 kişilik Suriyeli grubu ile denize açıldı.

  İTALYA DİYE MERSİN'E BIRAKTILAR

  Açık denizde 3 gün boyunca tur atan tekne kaptanı, 3 gün sonra mültecileri 'İtalya'ya geldik' diyerek Yenişehir İlçesi'nde bulunan sahile bıraktı.

  JET SKİ İLE KAÇTI

  3 bin ile 5 bin dolar arasında para alarak mültecileri taşıyan organizatör Ebul Muhammed, iddiaya göre tekneyi sahilde bırakarak jet ski ile olay yerinden kaçtı. Polis tarafından fark edilen hareketlilik sonrası sahile yönlendirilen deniz polisi ve ekipler, mültecileri sahil kesimi ve çevre cadde ve sokaklara kaçarken yakaladı.

  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin e bıraktılar #2

  AÇ VE SUSUZ SURİYELİLERE İSE SU VE BİSKÜVİ DAĞITILDI

  Kaçan Suriyelilerden 2'si düşüp ayaklarını kırdı. Suriyeliler, bir arada toplanırken ayağı kırılan mülteciler de olay yerine çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Aç ve susuz olduğu belirlenen Suriyelilere su ve bisküvi dağıtıldı. Suriyeliler, işlemlerinin ardından Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.

  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin e bıraktılar #3

  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin e bıraktılar #4

  Kaçak göçmenler İtalya diye Mersin e bıraktılar #5


  Görüş Bildir