Euro
15.4786
-0.37%
Dolar
13.6836
-0.26%
Altın
785.24
-0.16%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
717.614
0.24%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Kahraman astsubay Ömer Halisdemir'in kardeşi konuştu

  Darbe gecesi Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı koruyan astsubay Ömer Halisdemir'in 8 darbeciyi tek başına vurduğu ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 18.07.2016 - 08:52
  Kahraman astsubay Ömer Halisdemir'in kardeşi konuştu

  Kahraman astsubay Ömer Halisdemir in kardeşi konuştu #1

  FETOCU darbecilerin Ankara’daki hedeflerinden biri de TSK’nın en seçkin birliklerini barındıran Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) oldu.

  Güneydoğu’da görevli darbeci general 1. Özel Kuvvetler Tugay Komutanı Tuğgenaral Semih Terzi, askeri uçakla Ankara’ya geldi. Darbecilerin harekete geçmesiyle Terzi, beraberindeki 20-30 kişilik silahlı ÖKK’ya gitti. Bu sırada içerideki darbeci subaylar da harekete geçti.

  TÜMGENERAL'İN MAKAMINA KADAR GİTTİLER

  Kapıda grubun girişine izin vermeyen subay şehit edildi. Terzi başkanlığındaki Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın makamının bulunduğu binaya geçti.

  ‘KOMUTANIMIN EMRİ SİZİ İÇERİ SOKAMAM’

  Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir, o an eşiyle Gazi Orduevi’nde olan komutanı Aksakallı’yı aradı: “Komutanım başlarında Terzi Paşa olan bir grup makamınızı teslim almaya geldi” dedi. Aksakallı, “Evladım oranın namusu sensin, makamı teslim etme, geliyorum” talimatı verdi. Aldığı emrin ardından silahını çeken Halisdemir, “Komutanımın emri, sizi içeri alamam” dedi. Darbeci general Terzi ise Halisdemir’e “Yönetime el koyduk, yeni komutanın benim, yukarı çıkacağız” cevabını verdi.

  DARBECİ GENERALİ ALNINDAN VURDU

  Yaşanan tartışmanın ardından Astsubay Halisdemir, darbeci general Terzi’yi alnından vurdu. Terzi, helikopter ile kaldırıldığı GATA’da ölürken, kahraman Astsubay Halisdemir şehit edildi. Olay sonrası çıkan çatışmalarda Terzi’nin yanı sıra 7 darbeci subay daha öldürülürken, 36’sı teslim alındı. Terzi ve iki darbecinin öldüğü olaya adı karışan, aralarında albaydan astsubaya kadar birçok rütbelinin bulunduğu darbeciler, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Gölbaşı Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklandı.

  KARDEŞİ: ABİM TEK BAŞINA SAHİP ÇIKTI

  Kahraman astsubayın kardeşi Ganime Halisdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Abim darbeci generali ve beraberindeki 7 kişiyi vurdu" dedi.

  Kahraman astsubay Ömer Halisdemir in kardeşi konuştu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir