Karabük'te orman yangını

Yangın, akşam 18.00 sıralarında Karabük-Zonguldak yolu üzerinde Pirinçlik mevkisinde çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangını gören vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. İtfaiye etkipleriyle birlikte Karabük Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı arazözler yangın bölgesine sevk edildi. Ekipler, arazinin dik ve engebeli olması nedeniyle yangın alanına ulaşmakta zorlandı.

HAVADAN DA MÜDAHALE EDİLDİ

İş makineleri orman alanında yol açma çalışması yaparken, ekipler dağlık bölgenin diğer tarafında yangın yerine ulaşarak alevlere müdahele etti. Orman Genel Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme helikopteri de havadan çalışmalara destek verdi. Helikopter müdahalesi havanın kararmasıyla durduruldu.

Karabük'te orman yangını VİDEO

Karabük'te orman yangını

VALİ: YERLEŞİM YERLERİ ANLAMINDA SIKINTI YOK

Karabük Valisi Kemal Çeber de yangın yerinde yetkililerden bilgi aldı. Vali Çeber, arazi yapısı nedeniyle karadan müdahalenin güçlükle yapıldığını belirterek şöyle konuştu:

"Sıkıntımız karadan müdahale çok mümkün değil, araçlar giremiyor. Arkadaşlar yol açmaya başladı. Dağın diğer tarafından müdahale ediliyor. Bütün kamu kurumlarının dozerlerini buraya yönlendirdik. Helikopter uçuşu müsait olduğunca uçacak. Yerleşim yerleri anlamında herhangi bir risk görülmüyor. Gelişme rüzgarın durumuna, arkadaşların karadan müdahale edebilme şansına göre değişir. Ama büyümeden arkadaşlar kontrol altına almaya gayret ediyor."

Karabük'te orman yangını

DİĞER YANGINDA 20 DÖNÜM MEŞELİK ZARAR GÖRDÜ

Vali Çeber, Eflani İlçesi Karacapınar Köyü mevkisinde öğleden sonra başlayan yangında ise yaklaşık 20 dönüm meşelik alanın zarar gördüğünü söyledi. Vali Çevber, bu yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Karabük'te orman yangını

Karabük'te orman yangını

Karabük'te orman yangını

Karabük'te orman yangını

Karabük'te orman yangını