Petrol
109.44
0.30%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.589
2.48%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi

  Kastamonu’da etkili olan sağanak yağışla birlikte kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli fırtınanın yaşandığı Daday’da ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, bir ahır da yıkıldı.
  • İHA
  • 06.09.2018 - 16:02
  • Güncelleme : 06.09.2018 - 16:02
  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi

  Kastamonu’da etkili olan sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar nedeniyle Kastamonu-Daday karayolunda ağaçlar yola devrildi. Ulaşımın tek yönlü kontrollü olarak sağlandığı yolda karayolları ekipleri ile vatandaşlar, ağaçları iş makineleri yardımıyla yoldan kaldırdı.

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi #1

  AHIRLAR YIKILDI

  Özellikle Daday’da etkili olan sağanak yağışla birlikte çıkan şiddetli fırtına, üç hayvan ahırını yıktı. Daday’a bağlı Kızılörencik Köyü Erdemler Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa Basmacıgil’e ait içinde büyükbaş hayvanların bulunduğu ahırlar, şiddetli fırtına nedeniyle yerle bir oldu. Fırtınanın yıktığı ahırlarda bulunan hayvanlar ise ahırların yıkılması nedeniyle dışarıda kaldı.

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi #2

  "TEK TESELLİ CAN KAYBI OLMAMASI"

  Ahır ve hayvanların sahibi Mustafa Basmacıgil, köylerinde fırtına nedeniyle oluşan hortum sonucunda doğal afet yaşadıklarını belirtti. Hortumun bazı evlerin çatılarını uçurduğunu anlatan Basmacıgil, “Tek tesellimiz can kaybı olmaması. Bazı evlerin çatısı da zarar gördü, ahırlar yıkıldı. Zararımız çok, yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz.” dedi.

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi #3

  Ayrıca Seydiler ilçesine bağlı Odabaşı Köyünde de yağış, bir süre sonra yerini doluya bıraktı. Dolu yağışının etkili olduğu bölgede, fındık büyüklüğünde yağan dolu ekili arazilere zarar verdi.

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi #4

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi #5

  Kastamonu’da şiddetli fırtına ağaçları devirdi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir