Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.008
0.66%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Kato Dağı'ndaki Mehmetçiklerden Öğretmenler Günü mesajı

  Kato Dağı'ndaki Mehmetçiklerden Öğretmenler Günü mesajı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda, gece gündüz operasyon halinde olan Mehmetçik, çektiği video ile Öğretmenler Günü'nü kutladı.
  • DHA
  • 24.11.2018 - 00:45

  3 bin rakımlı Kerkük Üs Bölgesi'nde görev yapan 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı'na bağlı askerler, çapraz tutuş vaziyetinde ve silahlı olarak çektikleri videoda, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir mesaj yayınladı.

  Kato Dağı'ndaki Mehmetçiklerden Öğretmenler Günü mesajı

  Kato Dağı ndaki Mehmetçiklerden Öğretmenler Günü mesajı #1

  OPERASYON HAZIRLIĞINDA KUTLAMA MESAJI

  Görüntülerde silahlı 9 askerin, kar ve soğuk hava şartlarına uygun kıyafetle oldukları görülürken, ortada duran bir asker Türk bayrağı açarken, önde duran bir askerin de, "Şırnak Beytüşşebap ilçesi 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı, 3 bin rakımlı Kerkük Üs Bölgesi'nden başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz" dediği görüldü.

  Kato Dağı ndaki Mehmetçiklerden Öğretmenler Günü mesajı #2

  "VATAN, ELLERİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİMİZDİR"

  Bu arada Beytüşşebap İlçe Kaymakamı İsmail Pendik de, video ile birlikte paylaştığı yazılı öğretmenler günü mesajında, şu ifadelere yer verdi:

  "Her koşulda ve zorlukta görev yapan Mehmetçiklerimiz, kendisini yetiştiren öğretmenlerini asla unutmazlar. Mehmetçik bilir ki, vatan bir toprak parçası değildir sadece, vatan elleri öpülesi öğretmenlerimizdir aynı zamanda. Bizler de başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ahirete irtihal eden ve şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz. Emekli ve muvazzaf tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, sağlık ve başarılar diliyoruz. Tüm öğretmenlerimiz emin olsun ki Mehmetçiğimizin ve bizlerin kalbimize ve aklımıza yerleştirdikleri vatan sevgisi sayesinde yılmadan, usanmadan milletimiz ve devletimiz için çalışacağız. Öğretmenlerimize layık evlatlar olacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir