Kazada iki kişi öldü, yakınları sağlık ekibine saldırdı

Edirne'nin Enez İlçesi'nde saat 23.00 sıralarında, Enez sahilinden, şehir merkezi yönüne giden 23 yaşındaki Hasan Pınarcı yönetimindeki 34 Z 0199 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yoldan çıkarak, şarampole yuvarlandı. Hurda yığınına dönen araçta sürücü Hasan Pınarcı ile 28 yaşındaki Yaşar Pınarcı, 26 yaşındaki Kadir Doğru ve 33 yaşındaki Ahmet Kabayel yaralandı.

Kazada iki kişi öldü, yakınları sağlık ekibine saldırdı

SAĞLIK EKİPLERİNE SALDIRDILAR

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Müdahale sırasında kazayı haber alarak olay yerine gelen yaralı yakınları sağlık ekiplerine saldırdı. Jandarmanın araya girmesiyle yaralılar, ambulanslarla Enez Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, hastaneye gelen yaralı yakınları burada da taşkınlık çıkardı. Bunun üzerine yaralılar Keşan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kazazede yakınlarının burada da olay çıkarması ihtimali üzerine Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne çok sayıda polis ekibi gönderildi.

100 POLİSLE GÜVENLİK ÖNLEMİ

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli yaklaşık 100 polis, acil servis önünde güvenlik önlemi aldı. Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Sertyalçın da hastaneye gelerek, yetkililerle görüştü. Yaralıların yakınları da bir süre sonra hastaneye geldi.

Kazada iki kişi öldü, yakınları sağlık ekibine saldırdı

İKİ GENÇ KURTARILAMADI

Yaralılardan, Hasan Pınarcı ve Kadir Doğru doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatlarını kaybetti. Yaşar Pınarcı ve Ahmet Kabayel'in tedavilerinin sürdüğü bildirildi. Hasan Pınarcı ve Kadir Doğru'nun ölüm haberini alan yakınları ise sinir krizi geçirdi.

Kazada iki kişi öldü, yakınları sağlık ekibine saldırdı

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Taşkınlık çıkararak, sağlık personelini tehdit eden bazı vatandaşlar polis tarafından hastane bahçesinden uzaklaştırıldı. Görevli sağlık personelinin nöbet değişimi polisin aldığı güvenlik önlemi altında yapıldı. İki gencin cenazeleri ise hastane morgunda savcı ve polis gözetiminde yapılan otopsilerinin ardından ailelerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor