Euro
10.1452
-0.15%
Dolar
8.6499
-0.17%
Altın
494.38
0.57%
Borsa
1.384
-0.59%
Bitcoin
370.400
-3.54%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Kerem Kılıçdaroğlu: Bedelli askerliği tercih etmedim

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik görevini yerine getirmek için Sivas’taki birliğine teslim olacak.
  • Haber Merkezi
  • 13.09.2017 - 08:50
  Kerem Kılıçdaroğlu: Bedelli askerliği tercih etmedim

  Kerem Kılıçdaroğlu: Bedelli askerliği tercih etmedim #1

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ODTÜ ve TOBB üniversitelerinde Güneydoğu Asya ve Güney Kore dersleri veren akademisyen oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik görevini yerine getirmek için Sivas'taki birliğine teslim olacak.

  "CUMA GÜNÜ TESLİM OLACAĞIM"

  Yolculuk öncesi Habertürk'ten Düzgün Karadaş'a konuşan Kerem Kılıçdaroğlu, "Şu anda son hazırlıklarımı yapıyorum. Çantamı hazırlıyorum. Bana gelen çağrı kâğıdında birliğime en geç cuma günü teslim olmam gerektiği belirtiliyor. Ben de cuma günü birliğime teslim olacağım." dedi.

  Çağrı kağıdına göre piyade er olarak askerlik görevini yerine getireceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Askere gitmemden dolayı annem üzülüyor ama sorun değil. Bir an önce gidip vatani görevimi yapıp gelmek istiyorum." diye konuştu.

  "BEDELLİ ASKERLİK İMKANIM VARDI"

  Daha önce çıkan bedelli askerlik imkanından faydalanma hakkı bulunduğunu ancak bu hakkı kullanmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bilinçli olarak onu tercih etmedim. Herkes gibi ben de askerliğimi yapmak istiyorum. Askerden döndükten sonra iş bulacağım. Ardından da evlilik için gerekli adımları atacağız." ifadesini kullandı.

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, oğlunun askere gitmesiyle ilgili hislerinin sorulması üzerine "Çocuğumu bedelini ödeyerek askere göndermeyebilirdim. Ama ben eğer bu ülkede siyaset yapıyorsam, teröre karşı duruyorsam, garibanın çocuğu nasıl askere gidiyorsa benim oğlum da askere gitmeli. Sivas'a gidecek, vatani görevini yapacak, inşallah huzur içinde evine dönecek." yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir