Petrol
79.54
-0.23%
Euro
19.5186
0.03%
Dolar
18.6324
-0.01%
Altın
1.063
0.15%
Borsa
5000
-0.85%
Bitcoin
322.279
-0.24%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C
  Kılıçdaroğlu'nun dava açtığı şehit yakını ifade verdi

  Kılıçdaroğlu'nun dava açtığı şehit yakını ifade verdi

  CHP Lideri, gönderdiği çelengi reddeden şehit ailesine "mala zarar vermekten" dava açmıştı.
  • 14.09.2017 - 19:45

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatının, şehit cenazesine gönderilen çelengi parçalayanlar hakkında "mala zarar verme" ve "hakaret" suçları işlendiği iddiasıyla bulunduğu suç duyurusu kapsamında, şehit yakını F.T’nin ifadesi alındı.

  ŞEHİT YAKININA DAVA

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Samsun’da şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın'ın cenaze töreninde, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gönderilen çelengin dışarı atılıp parçalanarak, mala zarar verme suçunun işlendiği iddia edildi.

  Kılıçdaroğlu nun dava açtığı şehit yakını ifade verdi #1

  Dilekçede, çelenk dışarı atılmadan önce cenaze alanında bulunan kişilerce Kılıçdaroğlu’na yönelik sarf edilen sözlerde "hakaret" suçunun işlendiği öne sürüldü.

  "SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM"

  Sorumluların belirlenmesi ve haklarında işlem yapılması talep edilen dilekçede, bu kapsamda "hakaret" ve "mala zarar verme" suçlarını işleyen kişiler ve azmettiricilerinin tespit edilmesi ve haklarında işlem yapılması isteniyor.

  Kılıçdaroğlu nun dava açtığı şehit yakını ifade verdi #2

  İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına yazılan yazı doğrultusunda alınan ifadesinde çelenge herhangi bir müdahalesinin olmadığını dile getiren şehit yakını F.T. ise fiili ya da sözlü bir eylemde bulunmadığını, müştekinin kamu görevlisi olmadığını, bu sebeple kamu görevlisine görevinden dolayı hakaretten söz edilemeyeceğini ve suçlamaları kesinlikle kabul etmediğini söyledi.

  Kılıçdaroğlu nun dava açtığı şehit yakını ifade verdi #3


  Görüş Bildir