Petrol
110.98
0.02%
Euro
17.2872
-0.05%
Dolar
16.1025
0.17%
Altın
964.47
-0.18%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
481.505
2.32%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev yandı

  Tunceli Nazımiye'ye bağlı Ballıca köyünde köylülerin ateş yakması sonucu çıkan yangında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev de yandı.
  • DHA
  • 27.09.2018 - 19:26
  • Güncelleme : 27.09.2018 - 19:57
  Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev yandı

  Olay, bugün saat 15.30 sıralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğduğu Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca köyünde meydana geldi.

  Bazı köylüler, Kılıçdaroğlu'nun evinin hemen arkasında ateş yaktı. Bu sırada kıvılcımlar çevredeki kuru otlara sıçrayınca yangın çıktı.

  Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev yandı VİDEO

  KILIÇDAROĞLU'NUN DOĞDUĞU EV KÜL OLDU

  Köylülerin tüm çabalarına rağmen yangın kontrol altına alınamadı ve alevler Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev ile 3 evi sardı. Olayın bildirilmesiyle Nazımiye Belediyesi'ne ait 2 itfaiye aracı bölge sevk edilerek yangına müdahele edildi. Ekiplerin kontrol altına almaya çalıştığı yangında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev ile amcası Mehmet Karabulut ve kuzeni Hasan Karabulut'a ait evler ve eklentileri kül oldu.

  Kılıçdaroğlu nun doğduğu ev yandı #1

  "KİMSENİN ETKİLENMEMESİ SEVİNDİRİCİ HABER"

  İtfaiye ekipleriyle birlikte köye giderek söndürme çalışmalarına katılan Nazımiye Belediye Başkanı CHP'li Cafer Kırmızıçiçek, yangının tüm çabalara rağmen henüz kontrol altına alınamadığını belirterek, Tunceli Belediyesi ile Orman İşletme Müdürlüğü'nden destek istediklerini söyledi.

  Kılıçdaroğlu nun doğduğu ev yandı #2

  Kırmızıçiçek, şöyle dedi: "Saat 15.30 sıralarında belediyeye yapılan ihbar sonucu ekiplerimizi Ballıca köyüne sevk ettik. Ben de bizzat itfaiye araçlarıyla birlikte köye hareket ettim. Köyde çıkan yangın büyüktü. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine ait olan ve doğduğu ev tamemen yanarken, yine amcası Mehmet Karabulut ve kuzeni Hasan Karabulut'a ait ev ve eklentileri tamemen yandı. Yangının çevredeki ormanlık alana ve diğer evlere sıçramaması için iş makineleriyle önlem aldık. Ancak Genel Başkanımızın doğduğu ev tüm çabalarımıza rağmen yandı. Şu an ekiplerimiz yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yangından köydeki kimsenin etkilenmesesi sevindici bir haber."

  İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına almak için çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

  Kılıçdaroğlu nun doğduğu ev yandı #3

  Kılıçdaroğlu nun doğduğu ev yandı #4
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir