Euro
10.0594
0%
Dolar
8.5304
0.05%
Altın
481.19
0.14%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
404.353
-0.14%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Kırım açıklarındaki gemi yangını: 4 Türk vatandaşı öldü

  Kırım açıklarındaki gemi yangını: 4 Türk vatandaşı öldü

  Kırım açıklarındaki gemi yangınında kayıp olan 4 Türk vatandaşının öldüğü, 8 Türk vatandaşının kurtarıldığı açıklandı.
  • Haber Merkezi
  • 23.01.2019 - 00:42

  Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamasında; Kerç Boğazı'nda Tanzanya bayraklı iki gemide meydana gelen yangın faciasında yaşamını yitiren 14 kişiden 4'ünün Türk olduğu ve 4 Türk mürettebatın da kayıplar arasında bulunduğu belirtildi. Açıklamada 8 Türk mürettebatın ise kurtarıldığı ifade edildi.

  Kırım açıklarındaki gemi yangını: 4 Türk vatandaşı öldü #1

  "16 TÜRK MÜRETTEBATTAN 4'Ü ÖLÜ 4'Ü KAYIP"

  Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
  "Kerç Boğazı yakınlarında 21 Ocak 2019 tarihinde, Maestro ve Candy adlı Tanzanya bayraklı iki gemide meydana gelen yangın felaketinde, aralarında vatandaşlarımızın da bulunduğu her iki gemi mürettebatından hayatını kaybedenler olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.
  Kazanın haber alındığı ilk andan itibaren, yakından takip edilen olayda, ilk belirlemelere göre toplam 16 Türk mürettebattan 8'i kurtarılmış, 4’ü ise vefat etmiştir. Kayıp olan 4 vatandaşımız için ise arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir.
  Bu elim kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.
  Diğer taraftan, müteveffaların cenazelerinin en kısa sürede ülkemize getirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz."

  Kırım açıklarındaki gemi yangını: 4 Türk vatandaşı öldü #2

  Gemilerden birinde 17 diğerinde ise 14 kişinin bulunduğunun belirtildiği açıklamada, Tanzanya bayraklı gemilerde Türk ve Hintli mürettebatın olduğu aktarılmıştı.

  KAZANIN NEDENİ LPG TRANSFERİ

  Ukrayna basınında yer alan haberlere göre gemi yangınının sebebinin, yakıt transferi olduğu belirtildi. LPG'yi Kerc Limanı'ndan yükleyen gemi, açık sularda firmanın diger gemisine yakıt transferi yangını meydana getirdi.

   

  Kırım açıklarındaki gemi yangını: 4 Türk vatandaşı öldü VİDEO

   

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir