Petrol
93.48
1.23%
Euro
18.2993
0.30%
Dolar
17.9543
0.23%
Altın
1.02
-0.13%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.868
-1.32%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Kurban pazarında Türkçe ve Kürtçe dolandırıcılık uyarısı

  Diyarbakır polisi, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında dağıttığı, broşürle vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı
  • 29.08.2017 - 11:29
  Kurban pazarında Türkçe ve Kürtçe dolandırıcılık uyarısı

  Diyarbakır'da emniyet güçleri, hayvan pazarında dağıttığı Türkçe ve Kürtçe yazılı broşürle vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik, Asayiş ile Kaçakçılık ve Organize İşler Şube Müdürlüğü ekipleri, Sur ilçesindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Borsası'nda dolandırıcılığı önlemek amacıyla çalışma yaptı.

  TÜRKÇE VE KÜRTÇE BROŞÜR DAĞITILDI

  Vatandaşlara Türkçe ve Kürtçe dolandırıcılığa karşı dikkat edilmesi gereken bilgilerin yer aldığı broşür dağıtan ekipler, sahte paranın nasıl tespit edildiğini anlattı. Satıcılardan aynı anda gelen birden fazla müşteriye karşı duyarlı olunmasını, ücret alınmadan hayvanların teslim edilmemesini, şüphelenilen araçların plakalarının alınmasını isteyen polis, her türlü şüpheli durumun polis ihbar hattına anında bildirilmesini talep etti.

  Kurban pazarında Türkçe ve Kürtçe dolandırıcılık uyarısı #1

  BESİCİLER UYARILARDAN MEMNUN

  Besici Recep Aslan, emniyetin çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kadri Erdoğan, uyarılar ile dolandırıcılık yöntemleri konusunda bilgilendiklerini söyledi. Manisa'dan gelen besici Cengiz Doğan, daha önce dolandırıcılık konusunda bilgi sahibi olmadığını dile getirerek, "Polisler sahte para konusunda bazı detayları anlattı. Böyle bir uygulamayı gördüğümde başta şaşırdım, sonra hoşuma gitti. Polisin halkın içinde dolaşması ve uyarması çok güzel. Vatandaş bu konularda çok bilinçli değil. Bu tarz uygulamaların sıklıkla yapılması gerektiğini düşünüyorum." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir