Euro
8.9741
-0.01%
Dolar
7.3695
0.02%
Altın
443.06
-0.02%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
218.002
-16.88%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C
  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde

  Şişli Belediyesi'nde maaşlarını alamadığı gerekçesiyle iş bırakma eylemini yapan işçiler, kafalarına bağladıkları kırmızı kurdele ile açlık grevine başladı.
  • İHA
  • 28.02.2019 - 02:29

  Şişli Belediyesi önünde ateş yakarak açlık grevine başlayan işçiler, maaşlarının yatırılmaması nedeniyle yönetime tepki gösterdi.

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde #1

  MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İÇİN İŞ BIRAKMIŞLARDI

  Şişli’de, belediye işçileri şubat ayı maaşını alamadığı için iş bırakmış, sokak ve caddelerde çöp yığınları oluşmuştu. İşçilerin iş bırakma eylemi, işçilerin bağlı bulunduğu sendikanın genel merkezi tarafından sonlandırılma kararı alınmıştı. Bin 500 işçi için yapılan görüşmelerden ve alınan kararlara ilişkin bilgilendirilmediklerini savunan işçiler, belediye önünde açlık grevine başladı.

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde #2

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde VİDEO

  3 KERE BAŞKA TARİH VERDİLER YİNE YATIRMADILAR

  Açlık grevini başlatan Genel İş Sendikası Şişli Şube Başkanı Zeynel Yiğit, maaşlarını alıncaya kadar eylemi sürdüreceklerini dile getirdi. Maaşlarının uzun bir süredir gününde yatırılmadığını ve maddi olarak zor duruma düştüklerini ileri süren Yiğit, “Bizim burada durmamızın sebebi maaşlarımızın yatmaması. İki gün önce daha önce iş bırakma eylemi yaptık, oturma yaptık. Maaşlarımızla ilgili görüşme taleplerimiz olmuştu ama sonuç alamayınca, iş bırakma eylemi kararı aldık. Çünkü ilk önce ayın 8’inde sonra 12’sinde sonra 22’sinde dediler, verdikleri hiçbir tarihte işçi maaşı yatırmadılar.” dedi.


  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde #3

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde #4

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde #5

  Maaşlarını alamayan işçiler açlık grevinde #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir