Euro
10.3075
-0.72%
Dolar
8.5042
-0.62%
Altın
508.26
-0.63%
Borsa
1.431
-0.78%
Bitcoin
331.000
-3.73%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti

  Vali Ahmet Deniz, maden ocağında meydana gelen göçükte yaralanan işçileri hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.
  • İHA
  • 13.12.2018 - 04:20
  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti

  13 Mayıs 2014 yılında 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Manisa’nın Soma ilçesinde yine yürekler ağızlara geldi. İlçede faaliyet gösteren Işıklar Maden Ocağında yine göçük meydana geldi.

  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti #1

  7 İŞÇİ MAHSUR KALDI

  Yaşanan göçükte 7 işçi madende mahsur kaldı. Olayın ardından ocağa çok sayıda ambulans sevk edilirken, mahsur kalan 7 işçiden 4’ü ilk aşamada kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti #2

  Göçük altında kalan 3 işçiye ise yaklaşık 7 saat sonra ulaşıldı. Ambulansla Soma Devlet Hastanesine kaldırılan işçilerden 3’ü taburcu edilirken, 4 işçinin ise tedavisi sürüyor. Tedavisi devam eden işçilerinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti #3

  VALİDEN ZİYARET

  Yaşanan olayın ardından Manisa Valisi Ahmet Deniz de hemen Soma’ya hareket ederek, çalışmaları yerinde takip etti. Hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret eden Vali Deniz, geçmiş olsun dileklerini sundu. Ziyaret sonrasında gazetecilere bilgi veren Deniz, “Maden ocağında mahsur kalan 3 madencimiz de kurtarıldı. Sağlıkları iyi. Sıkıntıları yok. Onları daha önce kurtarmaya giden 4 madencimizden 3’ü taburcu oldu. 1’inin ayağında hafif sıkıntı var” dedi.

  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti #4

  ISLAK KÖMÜR KAYMASI

  Yaşanan olayın sebebiyle ilgili konuşan Deniz, “Islak kömür kaymasından dolayı göçük meydana geliyor. Ona müdahale etmeye giden arkadaşlarımız kaymaya maruz kalmışlar. Kurtarıldılar. Sağlıkları gayet iyi. Ben kendim de görüştüm" dedi.

  Öte yandan işçilerin aileleri ve çok sayıda Somalı vatandaş da hastanede merakla beklerken, Vali Deniz’in açıklaması sonrasında rahat nefes aldılar.

  Manisa Valisi Soma’da yaralı işçileri ziyaret etti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir