Euro
10.0646
-0.04%
Dolar
8.4562
0.01%
Altın
497.13
-0.01%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
337.690
-0.65%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  ODTÜ'den geçmesi planlanan yolda anlaşmaya varıldı

  ODTÜ'den geçmesi planlanan yolda anlaşmaya varıldı

  Daha önce tartışmalara neden olab ODTÜ'den geçmesi planlanan yol ile ilgili ABB ile ODTÜ Rektörlüğü arasında anlaşma sağlandı.
  • AA
  • 08.09.2017 - 23:10

  Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, imzalanan protokolle, ODTÜ Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasında bağlantıyı sağlayacak tünelin, kampüs alanının üst yüzeyine zarar vermeyecek şekilde yapılması kararlaştırıldı.

  TAHRİBAT MİNİMUM SEVİYEDE TUTULACAK

  Protokolde tünelin giriş ve çıkışındaki kavşak bağlantı alanlarında gerektiğinde aç-kapa imalatları yapılması ve tahribatın minimum seviyede tutulması öngörülüyor.

  ODTÜ den geçmesi planlanan yolda anlaşmaya varıldı #1

  Tünel projesi, ODTÜ'nün gözetim ve mutabakatı çerçevesinde yürütülecek.

  AĞAÇLAR ODTÜ'NÜN GÖSTERECEĞİ ALANA DİKİLECEK

  Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi'nin bulunduğu bölgeden başlayan ve ODTÜ arazisinin sınırına en yakın bölgelerinden geçerek İncek Bulvarı'na ve sonrasında Ankara Çevre Otoyolu'na bağlanacak bulvarın, Jandarma Komutanlığı Hava Radar arazisi bölgesine kadar olan ve ODTÜ alanında kalan 4,8 kilometrelik kısmının yapımına karar verildi.

  ODTÜ den geçmesi planlanan yolda anlaşmaya varıldı #2

  ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AĞAÇLANDIRACAK

  Proje kapsamında nakledilecek veya kaldırılacak ağaç ve çalı gruplarının 2 katından az olmamak üzere, ODTÜ'nün göstereceği alanlara dikim yapılacak ve yol güzergahının her iki tarafında kalan kısımlar, Ankara Büyükşehir Belediyesince ağaçlandırılacak.

  Yol için kullanılan 36 hektarlık alan karşılığı olarak ODTÜ alanına bitişik veya en yakın bölgeden 36 hektardan az olmamak üzere alan, Ankara Valiliğinin koordinasyonunda ODTÜ'ye tahsis edilecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir