Petrol
95.47
-0.87%
Euro
18.3424
0.35%
Dolar
17.9539
0.31%
Altın
1.033
-0.03%
Borsa
2788
0.00%
Bitcoin
414.972
-3.42%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Okmeydanı ve Sancaktepe'de olaylı gece

  Okmeydanı ve Sancaktepe'de izinsiz gösteri yapmak isteyen gruplara polis müdahalede bulundu.
  • 19.04.2014 - 09:43
  Okmeydanı ve Sancaktepe'de olaylı gece

  Okmeydanı ve Sancaktepe de olaylı gece #1

  Okmeydanı'nda caddeyi trafiğe kaparak gösteri yapan yüzleri maskeli gruba, çevik kuvvet polisleri müdahalede bulundu.Okmeydanı Mithatpaşa Caddesi'nde, dün saat 23.00 yüzleri maskeli bir grup, elektrik direkleri, çöp konteynerleri ve pazarcı tezgahlarıyla yolu kapatarak eylem yaptı.

  Okmeydanı ve Sancaktepe de olaylı gece #2

  POLİSE MOLOTOF KOKTEYLLİ SALDIRI

  İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Eylemciler, olay yerine gelen polise molotof kokteyli ve havai fişek attı. Çevik kuvvet ekipleri de, göstericilere gaz bombası ve plastik mermiyle müdahale etti. Ara sokaklara kaçan grup üyeleri, polise cam şişe ve taş atmaya devam etti. Polis ekipleri kendilerini taş ve cam şişelerden korumaya çalışırken, caddenin üst tarafından gelen birkaç gösterici, polisin ve vatandaşların üzerine molotof kokteyli attı. Polis amiri ve vatandaşlar yanmaktan son anda kurtuldu. Göstericilerden birinin attığı bir başka molotof da, cadde üzerindeki bir binanın birinci katında bulunan dairenin pencere pervazına isabet etti. Polisin Okmeydanı ve çevresinde bekleyişi sürüyor.

  Okmeydanı ve Sancaktepe de olaylı gece #3

   

  SANCAKTEPE'DE POLİS MÜDAHALESİ

  Sancaktepe'de cadde üzerinde barikat kurup molotof kokteyli atan gruba, polis biber gazı ve boyalı mermi ile müdahale etti. Müdahale sonrası dağılan göstericiler, seyir halindeki bir çöp kamyonuna molotof kokteyli atarak ateşe verdi.Sancaktepe, Demokrasi Caddesi üzerinde dün saat  22.00'da toplanan bir grup eylemci, caddeye barikatlar kurup ateşe verdi. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri, grubu megafonla uyardıktan sonra tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Eylemciler de polislere molotof kokteyli ve taş atarak karşılık verdi.

  Okmeydanı ve Sancaktepe de olaylı gece #4

  ÇÖP KAMYONUNU ATEŞE VERDİLER

  Müdahale sonrası dağılan göstericiler, Sultangazi Caddesi üzerinde seyir halindeki Çekmeköy Belediyesi'ne ait bir çöp kamyonuna da, molotof kokteyli atarak ateşe verdi. Şoför ve temizlik görevlileri yanmaktan son anda kurtulurken, grup daha sonra aynı cadde üzerindeki bir hipermarketin camlarını kırarak ara sokaklara dağıldı. Yanan çöp kamyonu, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürüldü. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir