Petrol
110.29
-1.13%
Euro
16.34
1.41%
Dolar
15.65
1.12%
Altın
920.42
-0.14%
Borsa
2411
-0.36%
Bitcoin
478.184
-0.80%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Osmangazi Köprüsü'nde selfie çekene 92 liralık ceza

  Osmangazi Köprüsü’ne akın devam ederken sağ şeritlerde durarak selfie çektirenler, ulaşımın durmasına neden olunca 92 liralık ceza aldılar.
  • Ajanslar
  • 06.07.2016 - 08:52
  Osmangazi Köprüsü'nde selfie çekene 92 liralık ceza

  Osmangazi Köprüsü 30 Haziran günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle açıldı. 1 Temmuz günü saat 00.00’da Osmangazi Köprüsü ulaşıma açılırken, 11 Temmuz saat 07.00’ye kadar köprü ve otoyoldan geçişler ücretsiz olacak.

  Osmangazi Köprüsü nde selfie çekene 92 liralık ceza #1

  TRAFİK İLK KEZ KİLİTLENDİ

  Osmangazi Köprüsü açıldığı günden bu yana ilk defa dün ulaşım kilitlendi. Ramazan Bayramı nedeniyle köprüyü merak edenler ulaşımın kilitlenmesine yol açtı.

  TEM yolunu köprüye bağlayan bağlantı yolundan itibaren köprüye ulaşım adım adım sağlandı. Köprünün Yalova istikametine doğru daha yoğun bir trafik yaşanırken, trafik ekipleri araçları yönlendirdi.

  Osmangazi Köprüsü nde selfie çekene 92 liralık ceza #2

  SELFİE YOĞUNLUĞU

  Köprünün, Yalova ve Kocaeli istikametlerinde sağ şeritler selfie çektirmek isteyenlerle doldu. Köprüyü merak ederek Kocaeli, Yalova, Bursa, İstanbul ve Sakarya’dan gelenler ücretsiz olan köprüde önce Yalova istikametine doğru gidip, daha sonra geri dönerek Kocaeli istikametine doğru yol aldılar.

  Trafik ekipleri ve köprüyü yapan Otoyol A.Ş. görevlileri sağ şeritte durarak selfie yapan sürücüleri yola devam etmeleri konusunda uyardılar.

  Osmangazi Köprüsü nde selfie çekene 92 liralık ceza #3

  92 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

  Trafik ekipleri tüm uyarılara rağmen yolda durarak fotoğraf çektirenlere, "Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda, zorunlu haller dışında duraklamak veya park etmek, zorunlu hallerde gerekli önlemleri almadan duraklamak veya park etmek" suçundan 92 TL para cezası kesti.

  Köprüde durmayarak ilerleyenler ise cep telefonları ile görüntü çektiler. Yalova Altınova Belediyesi’nin ise üstü açık otobüs ve otobüslerle ilçede yaşayanları gezintiye çıkarması dikkat çekti. Vatandaşlar, otobüslerle köprünün üzerinde ilerlerken hatıra fotoğrafları çektiler.

  Osmangazi Köprüsü nde selfie çekene 92 liralık ceza #4

  "BURASI OTOYOL"

  Trafik yetkilileri, köprüyü kullanan sürücülerin hatıra fotoğrafı çektirmek için durmaları durumunda ceza kesildiğini belirterek, "Burası otoyol. Burada durmak, park etmek yasaktır. Köprüyü merak ederek gelenler yolda durunca ulaşım aksıyor. Uyarıları dikkate almayanlara 92 TL ceza kesiliyor" dedi.

  Osmangazi Köprüsü nde selfie çekene 92 liralık ceza #5

  Osmangazi Köprüsü nde selfie çekene 92 liralık ceza #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir