Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.791
1.40%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  ÖSO Fırat'ın doğusu için hazır

  ÖSO Fırat'ın doğusu için hazır

  Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında TSK'nın yanında yer alan ÖSO, muhtemel operasyon için eğitimlerini tamamladı.
  • AA
  • 06.10.2019 - 16:23
  • Güncelleme : 06.10.2019 - 18:45

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kararlı adımlarıyla, yurt içinde ve yurt dışında iyice köşeye sıkışan terör örgütlerine operasyon yapmaya devam ediliyor.

  ÖSO'nun da Türkiye'nin YPG'ye karşı harekete geçmesine yönelik muhtemel operasyon için yeni operasyona hazırlıkları bitti.

  Terör örgütü DEAŞ'a karşı 2015'te kurulan Hamza Tümeni, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'nda ÖSO çatısı altında Türk Silahlı Kuvvetlerine destek vermişti.
  Hamza Tümeni, Arap, Türkmen ve Kürt 6 bin 500 kişiden oluşuyor.

  ÖSO Fırat ın doğusu için hazır #1

  2 BİN ÖSO MENSUBU TATBİKATTA

  Hamza Tümeni ile Süleyman Şah gruplarından, terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin ilçesindeki askeri eğitimleri kapsamında yapılan tatbikata 2 bin ÖSO mensubu katıldı.

  ÖSO Fırat ın doğusu için hazır #2

  Hamza Tümeni Komutanı Seyf Ebu Bekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tamamlanan askeri eğitimin, terör örgütü YPG/PKK'nın işgali altında tuttuğu Fırat'ın doğusunda yapılacak olası operasyon kapsamında olduğunu söyledi.

  ÖSO Fırat'ın doğusu için hazır VİDEO

  ÖSO Fırat ın doğusu için hazır #3

  "TÜM EĞİTİMLER VERİLDİ"

  Tatbikata katılan ÖSO mensuplarına, terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik olası operasyon kapsamında karşılaşacakları arazi şartlarıyla mücadele etmek için savaş taktikleri öğretildiğini belirten Ebu Bekir, "Makineli silah kullanımı, yakın dövüş ve sokak çatışmaları eğitimi, harita uygulamalı saldırı öncesi hazırlık, sızma girişimi ve el bombası kullanımına yönelik eğitimler verildi." dedi.

  ÖSO Fırat ın doğusu için hazır #4

  Ebu Bekir, "Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütü YPG/PKK'dan temizlemek için eğitimlerimizi tamamladık. Operasyon için hazırız. Orayı da terör örgütü YPG/PKK'dan temizleyerek barış ortamında bir bölge oluşturulacak." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir