Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.295
-0.03%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Özgecan duruşmasında KADEM üyelerine saldırı

  Tarsus Adliyesi'nde Özgecan'ın katillerini protesto eden STK üyeleri adliyenin önünde yer alırken, KADEM üyeleri saldırıya uğradı.
  • Haber Merkezi
  • 12.06.2015 - 12:02
  Özgecan duruşmasında KADEM üyelerine saldırı

  Özgecan duruşmasında KADEM üyelerine saldırı #1

  Tarsus'ta evine gitmek için bindiği minibüsün şoförü tarafından tecavüze direndiği için öldürüldükten sonra elleri kesilip cesedi yakılan Özgecan Aslan davasının ilk duruşması, Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

  KADEM ÜYELERİ SALDIRIYA UĞRADI

  Duruşmanın gerçekleştiği adliyenin önünde kadına karşı şiddeti protesto eden STK'lar arasında yer alan KADEM, alanda yer alan bir grubun saldırısına uğradı. KADEM, kadına yönelik şiddete ilişkin basın açıklaması yaptığı sırada diğer STK üyeleri tarafından saldırıya uğradı, çevik kuvvet araya girdi.

  ÇEVİK KUVVET ETTEN DUVAR ÖRDÜ

  Cinayetin sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet hapis isteyen kadın örgütleri ve sivil toplum kuruluşu örgütleri de Tarsus Adliyesi'nde toplandı. Kalabalık grup, erkek şiddetini ve hükümeti protesto eden sloganlar atarak basın açıklamaları yaptı. Bu sırada Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyesi kadınlar da Tarsus Adliyesi'nin bahçesine geldi.

  Özgecan duruşmasında KADEM üyelerine saldırı #2

  KADEM üyesi kadınların aralarında olmasını istemeyen sosyalist ve feminist kadınlar, KADEM aleyhinde sloganlar atarak KADEM üyelerinin adliyeden dışarı çıkmasını istedi. Grupların karşılıklı slogan atması üzerine çevrede güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisi, KADEM üyelerinin çevresine adeta etten duvar ördü. Polisin araya girmesiyle gerginlik son bulurken, grupların adliye bahçesinde sloganlar atarak bekleyişi sürüyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir