Euro
9.0739
0.18%
Dolar
7.4671
0.03%
Altın
443.9
0.5%
Borsa
1.565
0%
Bitcoin
271.931
-0.59%
-6ºC
İstanbul
Açık -6 C

  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı

  Eskişehir'de Behiye İpek, 3 yıl önce 130 bin lira ödeyerek katıldığı konut inşaatı projesinin başlamaması nedeniyle mahkemelik olduğu müteahhidi, boş arsada protesto ediyor.
  • AA
  • 21.07.2019 - 15:47
  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı

  Odunpazarı ilçesinde araziye 3 yıl önce apartman yapacağı taahhüdünde bulunan müteahhide, daire satın almak üzere 130 bin lira ödeyen İpek, çivi dahi çakılmayan arsada son 3 aydır oturma eylemi yapıyor.

  ÇAY DEMLİYOR

  Eski binadan kalan molozların kaldırılmadığı arsaya, yanına sandalyesi, piknik tüpü ve çaydanlığını da alarak gelip burada çay demleyen 55 yaşındaki Behiye İpek'i, komşuları gün boyu yalnız bırakmıyor.

  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı #1

  "TÜM BİRİKİMİM ELİMDEN GİTTİ"

  İpek, sesini yetkililere duyurana kadar oturma eylemine devam edeceğini söyledi.

  Son 3 aydır her gün gelip burada oturduğunu anlatan İpek, "Her yeni gün 'Acaba bugün gelirler mi' diye bekliyorum. İnsan 130 bin lirayı öyle kolay biriktiremiyor. Tüm birikimim elimden gitti. İlk kez bir evim olacaktı." dedi.

  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı VİDEO


  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı #2

  "BİR ÇÖZÜM YOK"

  İpek, sözlerine şöyle devam etti:

  "Paramı kaybetmekten öte insanlığa güvenimi kaybettim. Bekliyorum her gün. Hayallerim, umudum gitti. İnandık o müteahhide. Bize daha önce yaptığını iddia ettiği projeleri kağıt üzerinde gösterdi. Şimdi üzerinden 3 yıl geçti. Belediyeye gidip sorduk, proje başvurusu bile yok. Cumhurbaşkanlığına şikayette bulundum. Mahkemeliğiz zaten. Fakat bir çözüm yok."

  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı #3

  "EVİM YIKILDI, ŞU ANDA KİRADAYIM"

  Arazinin asıl sahibi Hüseyin Uslu ise yeni ev hayaliyle arsasının üzerindeki 50 yıllık binayı yıktığını dile getirerek, "Şu anda kiradayım. İpek de aylardır arsaya gelip oturuyor. Komşularıyla çay içiyor. O da haklı. Umutları vardı. İnşallah sesimiz duyulur da bir çözüm yolu oluşur." ifadelerini kullandı.

  Arsanın yanındaki iki katlı evin sahibi Arife Ertaş da komşusunun mağdur olduğunu belirterek, "Her gün gelir, sohbet ederiz. Bir umutla bekliyor. Aslında biz de mağduruz. İnşaatın yapılmaması nedeniyle bizim evimizin de temeli su almaya başladı. Bütün kışı rutubetli geçirdik. Behiye ile sabahları çay içiyoruz. Dertleşiyoruz. 'Evim yapılacak, oturacağım.' diye hayal kuruyor. Üzülüyoruz." diye konuştu.

  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı #4

  Parasını verdiği konut projesi başlamayınca eyleme başladı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir