Euro
9.0097
0.27%
Dolar
7.417
-0.03%
Altın
445.92
0.04%
Borsa
1.569
0.28%
Bitcoin
260.274
-4.49%
4ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 4 C

  PKK'nın sözde İsveç sorumlusu Diyarbakır'da yakalandı

  Terör örgütü PKK’nın sözde İsveç’te sorumlusu olduğu tespit edilen ve gizli görüşmeler yapmak için Diyarbakır’a gelen H.B. düzenlenen operasyonla yakalandı.
  • Haber Merkezi
  • 23.10.2018 - 20:58
  • Güncelleme : 23.10.2018 - 22:01
  PKK'nın sözde İsveç sorumlusu Diyarbakır'da yakalandı

  İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, MİT Bölge Başkanlığı ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen müşterek çalışmalar neticesinde İsveç ülkesinde faaliyet gösteren, PKK/KCK Terör Örgütüne müzahir oluşumlarda yönetici pozisyonda olduğu tespit edilen ve terör örgütünün İsveç ülkesinde olan 46 yaşındaki H.B.’nin ülkemize, PKK/KCK terör örgütü ile bağlantılı bazı gizli görüşmeler yapmak üzere geldiği ve örgütün üst yönetiminden almış olduğu talimatlarla birlikte tekrar İsveç ülkesine gideceği şeklinde bilgiler elde edilmesi üzerine 23.10.2018 günü ilimiz Kayapınar ilçesinde gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır” denildi.

  Açıklamada, “Adı geçen şahsın İsveç ülkesinde düzenlenen terör örgütüne müzahir toplantı ve gösterileri organize ederek örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunduğu belirlenmiştir. Konu ile ilgili olarak gerekli tahkikatlar Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda Diyarbakır Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar aralıksız ve kararlı bir biçimde, vatandaşlarımızın güvenliği için tüm devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürdürülmeye devam edilmektedir” ifadesine yer verildi.

  PKK nın sözde İsveç sorumlusu Diyarbakır da yakalandı #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir