Romanlar söz sahibi olabilmek için parti kuracaklar

Romanlar, 'Güzel Parti' adı altında siyasi bir parti kuracaklarını açıkladı.

2020 OCAK AYINDA KURULUŞ İŞLEMLERİ TAMAMLANIYOR

Sesimi Duyan Yok Mu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, ocak ayında partinin kuruluş işlemlerinin tamamlanacağını söyledi. Partinin kurulma kararını ilk kez Edirne'de açıklayan kurucu kurulu üyeleri, bir kafede basın açıklaması yaptı. Kurul adına açıklama yapan dernek Genel Başkanı Akbulut, partinin 2020'nin Ocak ayında kuruluş işlemlerinin tamamlanacağını belirtti.

"BÜTÜN ROMAN SÖZ SAHİBİ OLACAK"

Parti kurma kararlarının Roman camiasında heyecanla karşılandığını anlatan Akbulut, "CHP, Özcan Purçu'yu Meclis'e milletvekili olarak gönderdi; AKP de Cemal Bekle'yi milletvekili olarak Meclis'e gönderdi. Tabii bunlar konu mankeni olarak gönderildiler. 5.5 milyon oyu olan Romanlar, 1'er milletvekiliyle susturulmaya çalışıldı." dedi. Bugüne kadar onurlarının kırıldığı zamanlar olduğunu belirten Akbulut, partinin kuruluş amacını şöyle açıkladı: "Bir parti kuruyoruz ve bu parti ile bizim de çocuklarımız Meclis'e gidecek, belediye başkanı olacak, milletvekili olacaklar, meclis üyesi olacaklar, il başkanları, ilçe başkanları olacak. Bütün Romanlara tüzel kişilik kazandıracağız ve söz sahibi olacaklar."

"YÜZDE 13 OY ALABİLİRİZ"

TBMM'nin kuruluşunun 100'üncü yılında, 2020'nin ilk ayında partilerinin kurulmuş olacağını kaydeden Akbulut, "4 milyon 900 oy alan İyi Parti'nin oy oranı yüzde 7'ye denk geliyor. Şu anda bizim 5.5 milyon oyumuz var. Eğer kenetlenebilirsek ve dışarıdaki bize destek olacak olan vatandaşlarımızı da kazanabilirsek yüzde 13'lere varan oy alabiliriz." dedi.

Romanlar söz sahibi olabilmek için parti kuracaklar