Petrol
109.38
0.26%
Euro
17.5837
-1.37%
Dolar
16.5823
-1.79%
Altın
980.39
-1.18%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.941
-2.72%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Sabancı Holding'den Davutoğlu'na plaket yerine sertifika

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koyduğu plaet yasağını ilk uygulayan Sabancı Holding oldu. Davutoğlu'na plaket yerine 500 adet fidan dikildiğini gösteren sertifika verildi.
  • 19.12.2014 - 20:29
  Sabancı Holding'den Davutoğlu'na plaket yerine sertifika

  Sabancı Holding den Davutoğlu na plaket yerine sertifika #1

  KordSa Global ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle İstanbul Pendik'te bulunan Teknopark İstanbul'da hayata geçirilecek Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin temel atma töreninde Başbakan Davutoğlu'nun koyduğu "plaket yasağı" uygulandı.

  PLAKET DEĞİL, SERTİFİKA

  Davutoğlu'nun konuşmasının ardından, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı sahneye çıktı. Sabancı, Başbakan'a plaket ya da hediye vermek yerine "ağaç dikme sertifikası" takdim etti. Günün anısına, Güler Sabancı, Denizli Acıpayam Hatıra Ormanı'na Davutoğlu adına 500 adet fidan dikildiğini gösteren sertifikayı Başbakan'a verdi.

  Sabancı Holding den Davutoğlu na plaket yerine sertifika #2

  Davutoğlu'na plaket yerine sertifika verildi

   

  DAVUTOĞLU TÖRENDE KONUŞMA YAPTI

  Diğer yandan, Başbakan Ahmet Davutoğlu KordSA Global'in kompozit malzeme mükemmeliyet merkezi temel atma töreninde konuşma yaptı. "Bütün imkanlarımızla üniversitelerimizin emrindeyiz. Yeter ki bu aşkı görelim." diyen Davutoğlu, şunları söyledi;

  "ÇAKIL TAŞI BİLE KONSA BEN ORADA OLACAĞIM"

  "62. Hükümet kurulalı yaklaşık 3 ay oldu. Hükümet programımızzda geçmiş programlardaki sürekliliği muhafaza eden ama ikincil adımlarla yeni sıçramayı ifade eden döneme girdik. Bizim en büyük kaynağımız insan. Bu insanın nitelikli büyümeye katkı yapacak dönüşümü yapacak olan yer üniversite. Aldığımız ilk kararlardan biri akademisyenlerin özlük haklarını iyileştirme oldu. Daha sonra 25 öncelikli dönüşüm programı açıkladık. Nerede Ar-Ge açılışı olursa nerede Ar-Ge yönünde bir çakıl taşı bile konsa ben orada olacağım.

  Sabancı Holding den Davutoğlu na plaket yerine sertifika #3

  "TEKNOLOJİYİ ALIR KULLANIRSINIZ"

  Yüksek teknoloji ihracatımız yüzde 3,4 düzeyinde biz bunu yüzde 15'e çıkarmak istiyoruz. Bunun için de niteliksel dönüşüm gerekli. Sayın Sabancı'nın vurguladığı gibi bu sefer arkadan takip etmememiz lazım. Ar-Ge çalışmalarının milli gelir içindeki oranını en kısa zamanda yüzde 3'e çıkaracağız. Tarihin ve teknolojinin arkasında koşulmaz içinde koşulur ve önüne geçilir. Üniversitelerimizde temel bilim ayağı zayıf ve yeterince önem verilmiyor. Zihinsel değişimi gerçekleştirmezseniz, özne devlet değil, nesne devlet olursunuz. Teknolojiyi alır kullanırsınız."

  Sabancı Holding den Davutoğlu na plaket yerine sertifika #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir