Petrol
111.25
0.12%
Euro
17.559
0.51%
Dolar
16.3986
0.21%
Altın
971.96
-0.29%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
490.702
1.27%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Şanlıurfalı iki ailenin barış yemeğinde tokalaşma kuyruğu

  Siverek'te bir yıl önce arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavganın ardından 2 aile arasındaki husumet barış yemeğiyle sonlandırıldı.
  • İHA
  • 10.07.2016 - 17:45
  Şanlıurfalı iki ailenin barış yemeğinde tokalaşma kuyruğu

  Şanlıurfalı iki ailenin barış yemeğinde tokalaşma kuyruğu #1

  Çat Mahallesinde yaşayan Özyıkılmaz ve Kayaş aile bireyleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma silah, taş ve sopaların kullanılması ile kavgaya dönüşmüş, 3’ü silahla, 3’ü ise taş ve sopalarla olmak üzere 6 kişi yaralanmıştı.

  UZUN KUYRUKTA BİRBİRLERİYLE TOKALAŞTILAR

  Bucak ailesi liderlerinden Ahmet Ersin Bucak ile Viranşehirli Kudin ailesi reisi Hacı Kadir Kudin husumetin sonlandırılması için aileleri düzenlenen barış yemeğinde bir araya getirdi. Küçük Çavuşlu Mahallesinde düzenlenen barış yemeğine katılan husumetli aile fertleri uzun kuyrukta birbiriyle tokalaştı.

  Şanlıurfalı iki ailenin barış yemeğinde tokalaşma kuyruğu #2

  BARIŞ YEMEĞİNE 1200 KİŞİ KATILDI

  Yaklaşık 1200 kişinin katıldığı barış töreninde 2 büyükbaş hayvan kesilerek hazırlanan yemek ikram edildi.

  Şanlıurfalı iki ailenin barış yemeğinde tokalaşma kuyruğu #3

  "HER İKİ AİLENİN DE BİRBİRİNE DÜŞMANLIK YAPMA DERTLERİ YOK"

  Törene katılan ve barışa katkı sunanlara teşekkür eden kanaat önderlerinden Hacı Muhammed Yıldızay, "Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen güzel bir olaya şahitlik ettik. Her iki ailenin bireylerinden ricam bu barışın devam ettirilmesidir. Şunu iyi biliyorum ki her iki ailenin birbirlerine karşı düşmanlık yapma dertleri yok. Bu yüzden bugün burada yaşanan barış inşallah hayırlara vesile olur. Bu çok güzel bir manzara, bugün birbirimizi vurarak taziyelerimize gelmektense böyle bir barış toplantısının meydana gelmesi çok daha güzel ve gurur vericidir. Allah hepimizi hak yola getirsin, sulhu aramızda daim eylesin" diye konuştu. Tören yemeğinden ardından yapılan dua ile sona erdi.

  Şanlıurfalı iki ailenin barış yemeğinde tokalaşma kuyruğu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir