Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Savcıları tehdit eden twitter kullanıcısı yakalandı

  Twitter'da, savcı ve hakimleri ölümle tehdit eden ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan "AnatoliaHack" rumuzlu Ahmet D. (55), yakalandı.
  • 27.05.2015 - 10:56

  Savcıları tehdit eden twitter kullanıcısı yakalandı

  ö

  Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Polatlı'da yapılan operasyonla gözaltına alındı. TEM'de ifade verdikten sonra Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Savcısı Tekin Küçük tarafından sorgulanan Ahmet D., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'ın odasının Twitter hesabından yayınladığı fotoğraflarını cep telefonu ile çektiği kamera görüntülerinden tespit edilen Ahmet D.nin daha önce Adliye'de İcra Müdürlüğü'nde çalıştığı ancak bir süre önce meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı.

  İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCISI'NI ÖLÜMLE TEHDİT

  Ahmet D. hakkındaki tutuklama kararının, Samanyolu TV Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve cemaate yakın olduğu belirtilen polisleri usule aykırı şekilde tahliye eden İstanbul Adliyesi'ndeki hakimlerin kararını uygulamadığı iddiasıyla cemaatin hedefi haline gelen İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı'yı ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle verildiği öğrenildi.

  BAŞSAVCI'NIN MAKAMININ FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

  Ahmet D.yi ise 19 Mayıs 2015 günü Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'ın makam odasına kadar gelerek çektiği ve paylaştığı görüntüler ele verdi. "AnatoliaHack" hesabından 19 Mayıs günü saat 13.50 sıralarında, "Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak makamının girişine özel güvenlik görevlileri de koysan özel kilitli giriş kapıları da yapsan inindeyiz. Ben ağayım ben paşayım diyenler kapıları kilitlemişler makamlarında toplantı yapıyorlar" şeklinde tweet'ler atıldı.

  KAMERA KAYITLARINDAN TESPİT EDİLDİ

  Uzun süredir Siber Suçlar ve TEM ekipleri tarafından takipte olan bu hesaptan yapılan bu paylaşımlar üzerine Ankara Adliyesi'nin başsavcılık katındaki kamera kayıtları saat saat incelendi. Kamera görüntülerine göre Ahmet D., yanında boşandığı ancak gayri resmi olarak birlikte yaşadığı karısı ile birlikte başsavcılık katına geliyor. Kapalı kapı özel güvenlik görevlisi tarafından açıldıktan sonra elinde açık olduğu görülen cep telefonu ile başsavcılık özel kalem kapısına kadar gelen Ahmet D., görevlilerin kendisine bakmadığı bir anda cep telefonu ile makam giriş odasını görüntülüyor. Kamera görüntülerinden kimliği tespit edilen Ahmet D., Polatlı'da kıskıvrak yakalandı. Mahkemeye çıkarılan Ahmet D. tutaklanarak cezaevine gönderildi. Ahmet D., AnatoliaHack hesabını kullanmadığını iddia etti. Ancak savcılık Ahmet D.nin cep telefonu üzerinde yaptığı incelemede; bu hesaptan paylaşılan fotoğrafların telefonun hafızasında da yer aldığını ve görüntülerin bu yolla çekildiğini saptadı.

  İŞTE SAVCILIK İFADESİ

  Şüpheli Ahmet D.nin, ifadesinde şunları söylediği öğrenildi: "Ben Ankara TEM Şube Müdürlüğü'nde müdafi huzurunda vermiş olduğum savunmayı tekrar ediyorum. Ben icra müdürlüğünden ihraç edildikten sonra bilgisayar tamiri işleriyle uğraşmaya başladım. Benim iş yerim yoktur. Evde tamirat işleri yapmaktayım. Benim sorumlu olmadığım bir borç nedeniyle hakkımda icra takibi yapılınca ben eşimle anlaşmalı olarak boşandım, ancak gayri resmi olarak birlikte yaşamaya devam etmekteyiz.

  TÜRK HACK TEAM ÜYESİYİM

  Emniyetteki ifademde ayrıntılı olarak belirttiğim üzere adli yazılım programı hazırlamak konusunda kendimi yetiştirmek için inspeak kullanıcı adıyla beyazorg, Türk Hack Team isimli sitelere üye oldum. Yazılım dilleri ve programlama konusunda kendimi yetiştirdim. Beyazorg sitesinin banka usulsüzlüklerini görünce ayrıldım ve haklarında ihbarda bulundum. Daha sonra inspeak kullanıcı adıyla RedHack hacker grubu ile bağlantı kurdum. Redhack tarafından bana DDOS programı gönderildi. Bu programla Türk Hava Yolları'na siber saldırı olup olmadığını bilmiyorum. Olayın tarihini de hatırlamıyorum. Türk Hack Team üyesi bir arkadaşım bana DDOS programında virüs olduğunu, IP numaramın karşı tarafa düştüğünü, bilgisayarımın onların eline geçebileceğini, her şeyini takip edebileceklerini söyledi.

  TELSİZLE GEMİLERİ DİNLİYORUM

  Ben ikamet ettiğim evin terasında ele geçirilen telsizi, kayınvalidemin yazlığında gemileri dinlemek için almıştım. Ancak internetten ikinci el olarak aldığım Kenwood marka telsizi istediğim türden olmaması nedeniyle geri iade etmek istedim. Satın aldığım kişi bunu kabul etmeyince, İnspeak rumuzuyla donanım haber sitesinden satışa çıkardım.

  UZAKTAN BAĞLANTIYLA REDHACK'ÇİLERLE GÖRÜŞTÜM

  Anatoliahack isimli Twitter kullanıcısı ben değilim, kimin kullandığını da bilmiyorum. Ancak İstiklal Kemal kullanıcı adını kullanan bir kişi Twitter'dan bana Anatolia Hack kullanıcısının Redhack'ten ayrıldığını söylemişti. Ben Anatolia Hack isimli Twitter hesabında hiçbir paylaşımda bulunmadım. İstanbul Sulh Ceza hakimlerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı'ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, eski Cumhuriyet Başsavcısı Hakkı Köylü'ye, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'a hakaret ve tehditte bulunmadım. Redhack'çiler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ait telefon numaralarını yayınladılar. Ben basından bu haberleri okudum. Uzaktan bağlantı programıyla Redhack'çilerle görüştüm. Bir Redhack üyesi bana Vodafone, Turkcell ve Avea firmalarının sistemlerini hacklediklerini, bu şekilde numaralara ulaştıklarını söyledi. Ben S.S. adında birini tanımıyorum. Bu kişinin internet sitesine girmedim.

  ANKARA ADLİYESİNE GELDİM

  Ben eşim A.A. ile birlikte onun emeklilik işlemlerini takip etmek için 19 Mayıs 2015 tarihinde saat 09.30 sıralarında Ankara Adliyesi'ne gelmiştim. Önce Adalet Komisyonu işlemleri eşim için yaptırdı, buradan bize bakanlık muharebeye gitmemiz söylendi ve bir zarf verildi. Bakanlık muharebe de bize bir evrak vererek, başsavcılık makamında imzalatmamızı söylediler. Başsavcılıkta sekreter hanım yarım saat, bir saat sonra gelmemizi söyledi ve evrakı bizden aldı. Saati doldurunca yeniden başsavcılık katına gittik. Oradaki özel güvenlik görevlisi bize sorun çıkarınca ben ne olur ne olmaz diye telefonu çıkararak kamerayla çekim yapmaya başladım. Özel kaleme uğradık, evrakın aşağıya gönderildiği söylendi. Aşağıdaki bakanlık muharebeye gidip işlerimizi hallettik. Hatırlamadığım saat adliyeden ayrıldık.

  SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM

  Telefonumun hafızası dolduğundan bu video görüntüsünü daha sonra evdeki harici hard disk'e aktardım. O hard disk masaüstü bilgisayarıma bağlı idi. Ben bu görüntüyü Anadolu Hack Twitter hesabıyla internette yayımlamadım. Cumhuriyet Başsavcısı'na hakaret etmedim. Benim telefonumda gizli video çekimi yapan program da vardır. Benim telefonumda hiç fotoğraf bulunmaz. Ben telefonumun fotoğraf çekme özelliğini hiç kullanmam. Anadolu Hack hesabında bulunan fotoğrafların, benim telefonumda yer aldığı iddiasını kabul etmiyorum. Ben adli yardımlaşma gereğince Anatolia Hack hesabının IP numarasının belirlenmesini talep ediyorum. Ben devlet memurluğu yapmış insanım. Herhangi bir terör örgütüyle bir ilişkim yoktur. Paralel Yapı'yla da bir ilgim yoktur. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum."

  Görüş Bildir