Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
489.909
-0.93%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 11 C

  Savcının kızına cinsel saldırı davasında mütalaa

  Ataşehir Cumhuriyet Savcısı'nın üniversite öğrencisi kızına yönelik cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, 9 yıl hapis cezası talep etti.
  • İHA
  • 14.02.2019 - 10:53
  • Güncelleme : 14.02.2019 - 10:53
  Savcının kızına cinsel saldırı davasında mütalaa

  Savcının kızına cinsel saldırı davasında mütalaa #1

  Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya; tutuklu sanık C.E.G. cezaevinden getirilirken, mağdur E.B.B.'nin babası Ferhat Bozkurt ve annesi Berkay Bozkurt ile taraf avukatları salonda hazır bulundu.

  SAVCIDAN MÜTALAA

  Mütalaada, mağdur E.B.B.'nin arkadaşı Ş.Ş.'nin ısrarı üzerine sanık C.E.G.'nin Ataşehir'deki evine gittikleri, burada birlikte alkol aldıktan sonra Ş.Ş. ile Y.A.'nın balkona çıktıkları, mağdur ile odada yalnız kalan sanığın bundan istifadeyle mağdura yanaştığı, rahatsızlık duyan mağdurun eve gitmek istediğini söylediği, ardından C.E.G.'nin mağdurun kolundan tutup yatak odasına doğru sürüklediği, zorla cinsel istismarda bulunmaya çalıştığı anlatıldı.

  Mağdurun kendisine direndiği, bir süre boğuştuktan sonra sanığı üzerinden ittirerek odadan lavaboya kaçtığı ve kapıyı kilitlediği belirtilirken, sanık C.E.G.'nin kapıyı açamaması üzerine camı kırdığı, sesleri duyan Ş.Ş. ile Y.A.'nın yanlarına gelmesiyle mağdurun lavabodan çıktığı, olayın ardından durumu annesine anlatan mağdurun şikayetçi olduğu kaydedildi.

  9 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Savcı, sanık C.E.G.'nin, "nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs" suçundan 9 yıla hapisle cezalandırılmasını istedi. Mağdurun kendi rızasıyla gittiği sanığa ait evde, cinsel saldırı eyleminin gerçekleştiği zaman dışında zorla alıkonulduğuna yönelik herhangi bir anlatımın olmadığı gerekçesiyle, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan beraatine karar verilmesini talep etti.

  SANIK DA TAHLİYESİNİ İSTEDİ

  Duruşmada söz alan sanık avukatı, mütalaaya ilişkin savunma hazırlamak için süre isteyerek, "Savunmayla ilgili taleplerimiz mahkemece reddedilmektedir. Müvekkilim uzun süredir tutukludur. Suç vasfının değişme ihtimali vardır. Bu aşamada tahliyesine karar verilsin." dedi.

  Sanık C.E.G. de söz alarak tahliyesini istedi.

  Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar ve avukatlarına mütalaaya ilişkin beyanda bulunmaları için süre verdi. Sanık C.E.G.'nin tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir