Dolar
7.8177
0.0639%
Euro
9.2641
0%
Altın
1916.01
-0.4473%
Borsa
1211.51
0%
G. Altın
481.002
-0.5139%
Bitcoin
100138.92
0.2493%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Şehit polisin adı babaevinin sokağında yaşayacak

  Mardin'de şehit olan Nefize Çetin Özsoy’un adı babaevinin bulunduğu sokağa verildi. Şehidin adı, bir eğitim kurumuna da verilecek.
  • AA
  • 06.12.2016 - 17:48
  Şehit polisin adı babaevinin sokağında yaşayacak

  Edirne Valisi Günay Özdemir, Şükrüpaşa Mahallesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin her zaman geçmişine, tarihine ve şehitlerine vefalı davrandığını belirtti.

  Edirne'nin de tarih boyunca bağımsızlık mücadelesi verdiğini ifade eden Özdemir ''Edirne'nin her karışında binlerce şehidimizin kanı vardır. Edirne'nin her sokağı şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Edirne halkı da vatanın, bayrağın ve devletin ne olduğunu çok iyi bilmektedir, ben de burada görev yapmaktan gurur duyuyorum.''dedi.

  EĞİTİM KURUMUNA DA ADI VERİLECEK

  Valilik olarak yapacakları bir eğitim kurumuna da Şehit Polis Memuru Nefize Çetin Özsoy'un ismini vereceklerini aktaran Vali Özdemir, şehitleri ve ailelerini her zaman kalplerinde yaşatacaklarını vurguladı.

  Şehit polisin adı babaevinin sokağında yaşayacak #1

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise şehitlerin, vatanın bölünmez bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiğini belirtti.

  ''Türk milleti asil ve büyük bir millettir'' diyen Gürkan ''Türk milleti, geçmişten bugüne vatanını korumak için kadınıyla erkeğiyle, çoluğuyla çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle bir an bile tereddüt etmeden canını vermiş bir millettir. Bugün ismini yaşatmak için toplandığımız Nefize kardeşimiz de bu aziz şehitlerden biridir. Ben öncelikle şehidimizin anne ve babasına, eşine ve çocuğuna tekrar sabır diliyor, kendisine de rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.'' diye konuştu.

  Şehit polisin adı babaevinin sokağında yaşayacak #2

  Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan da şehidin isminin sokağa verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Daha sonra şehit Özsoy'un eşi Cumhur Özsoy, ailesi, yakınları Vali Özdemir, Gürkan ve Erdoğan, şehidin isminin verildiği sokağa konulan tabelanın açılışını yaptı.

  Şehit polisin adı babaevinin sokağında yaşayacak #3

  Midyat'ta şehit olan kadın polis 6 aylık hamileydi haberi

  Şehit polisin adı babaevinin sokağında yaşayacak #4

  Görüş Bildir