Petrol
97.23
-0.94%
Euro
18.4134
0.07%
Dolar
17.9534
0.12%
Altın
1.035
-0.35%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
445.419
0.96%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Sınıfta dolabın altında kalan Yusuf yoğun bakımda

  Bursa'da, 1.80 yüksekliğindeki dolabın üstüne düşmesiyle yoğun bakıma alınan Yusuf Ertaş'ın okulunun idarecileri açıklama yapmayı reddetti.
  • DHA
  • 20.09.2017 - 12:03
  Sınıfta dolabın altında kalan Yusuf yoğun bakımda

  Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'ndeki Canaydın İlkokul'ndaki 2-D sınıfında olay dün meydana geldi. Sınıfta bulunan 1 metre 80 santim yüksekliğindeki dolabın altında kalan Yusuf Ertaş ağır yaralandı. Bu sırada aynı okulda 4'ncü sınıfta okuyan Muhammet Said Ertaş, koşarak geldiği sınıfta kardeşini dolabın altında kanlar içersinde görünce baygınlık geçirdi.

  Sınıfta dolabın altında kalan Yusuf yoğun bakımda #1

  BEYİN AMELİYATI GEÇİRDİ

  Yusuf Ertaş dolabın altından çıkartılıp Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Başına darbe alan, vücudundaki birçok kemikte kırıklar tesbit edilen Yusuf Ertaş, beyin ameliyatı geçirdikten sonra yoğun bakıma alındı. Ağabeyi Muhammet Said Ertaş'a ise okulda sağlık ekibi tarafından müdahale edildi. O da yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamadı.

  Sınıfta dolabın altında kalan Yusuf yoğun bakımda #2

  İDARECİLER DEĞİL SINIF ANNESİ HABER VERDİ

  Olayı, kendisini telefon ile arayan sınıf annesinden öğrenen avukat baba Adnan Ertaş, geldiği Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinin önünde oğlunun doktorlarından gelecek iyi haberi bekliyor. Şu anda tek beklentisinin oğlunun sağlığına kavuşması oludğunu söyleyen Adnan Ertaş, "Olayı bana okul idarecileri değil, sınıf annesi telefon ile bildirdi. Onu bu durumda gören diğer oğlumun da psikolojisi bozuldu. Çocuk ağlıyor, yemek yemiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık." dedi.

  Sınıfta dolabın altında kalan Yusuf yoğun bakımda #3

  Adnan Ertaş, daha sonra cep telefon ile arayıp "Geçmiş olsun." demek isteyen okul yönetecileri ile "Durumum iyi değil." diyerek görüşmediğini açıkladı.

  İDARECİLER AÇIKLAMA YAPMAYI REDDETTİ

  Bu arada, Canaydın İlkokulu idarecileri kendilerini arayan DHA muhabirinin konuşma talebini kabul etmedi.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise Yusuf'un üzerine düşen dolabın geçen eğitim döneminde sabit olduğunu, yaz tatilinde boya ve badana yapıldığını, bu sırada sabit olduğu için de dolabın arkasının boyanamadığını belirtip, "Nasıl sabit olmayan hale geldi bilmiyoruz, araştırıyoruz." dedi.
  Olayla ilgili adli ve idari soruşturmaya başlandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir