Petrol
110.37
-1.06%
Euro
16.34
1.41%
Dolar
15.66
1.15%
Altın
917.94
-0.41%
Borsa
2396
-0.95%
Bitcoin
477.190
-1.31%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Şişmansın diyen kocasından tazminat kazandı

  İstanbul'da yaşayan bir kadın, kendisine "Kısa boylu ve şişmansın" diyen kocasına açtığı boşanma davasında 50 bin lira tazminat kazandı.
  • DHA
  • 08.07.2016 - 17:50
  Şişmansın diyen kocasından tazminat kazandı

  karar

  İstanbul’da yaşayan E.T. ile H.T. geçen yıl haziran ayında evlendi. Evlendikten 2 ay sonra çift, karşılıklı olarak mahkemeye başvurarak boşanma davası açtı.

  "KISA BOYLU VE ŞİŞMANSIN" MESAJLARI ATTI

  E.T., karısıyla aralarında sürekli tartışma yaşandığını, birbirlerine ruhsal ve fiziksel olarak uyum sağlayamadıklarını öne sürerken karşı dava açan H.T. ise kocasının müşterek evi terk ettiğini, evin ihtiyaçlarıyla ilgilenmediğini ve “kısa boylu, şişman ve kendisine layık olmadığı” şeklinde sözler kullanarak mesajlar attığını iddia etti.

  MAHKEME DUYGUSAL ŞİDDET OLARAK GÖRDÜ

  Habertürk'ün haberine göre aile mahkemesi, geçtiğimiz günlerde dosyayı karara bağladı. Mahkeme, evlilik birliği içerisinde davacı kocanın eşine karşı “kısa boylu, şişman olduğu ve kendisine layık olmadığı” şeklinde sözler sarf ederek duygusal şiddet içeren davranışlarda bulunduğunu belirtti. Buna karşın kadının boşanmaya sebep olan olaylarda hiçbir kusurunun ispat edilemediği belirtilen kararda, koca E.T.’nin ağır kusurlu davranışları sonucu evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı ifade edildi.

  50 BİN LİRA MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT ALACAK

  Hiç kimsenin kendi kusuruna dayanarak hak elde edemeyeceğini belirten mahkeme, kocanın açtığı boşanma davasını reddederken, kadının açtığı boşanma davasının kabulüne karar verdi. 400 TL nafakaya hükmeden mahkeme, kocanın eşine karşı kullandığı “şişman ve kısa boylu olduğu, kendisine layık olmadığı” sözleri nedeniyle 50 bin TL maddi ve manevi tazminatın kocadan alınarak eşine verilmesine karar verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir