Petrol
84.66
-1.06%
Euro
19.5774
-0.26%
Dolar
18.6459
0.06%
Altın
1.062
-1.32%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
323.275
0.40%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Sivas'ta geri dönüşüm fabrikasında yangın

  Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir plastik fabrikasında çıkan yangın nedeniyle, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
  • DHA
  • 08.11.2019 - 13:50
  Sivas'ta geri dönüşüm fabrikasında yangın

  Sivas'ta Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan plastik geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı.

  ALEVLER TÜM FABRİKAYI SARDI

  Alevler kısa sürede tüm fabrikayı sararken, yangını gören çevredekiler itfaiyeye ihbarda bulundu. Kısa sürede bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi.

  Sivas'ta geri dönüşüm fabrikasında yangın ViDEO

  Sivas ta geri dönüşüm fabrikasında yangın #1

  İLK MÜDAHALEYİ OSB'DEKİ İTFAİYE YAPTI

  Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, yangının tamamen kontrol altına alındığını, can kaybı yaşanmadığını belirterek, "Plastik üretimi yapan bir fabrika. Gördüğünüz gibi yan tarafında da tekstil malzeme ve kağıt gibi geri dönüşüm malzemeleri de var. Yangının başladığı kısım da tam orası. Yangın saat 12.20 civarlarında başlıyor ve bizim Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan itfaiyemiz anında yangına bizzat kendileri görerek müdahale ediyor. Daha sonrasında diğer şubelerimiz de gelerek takviye ve destekler de isteyerek yangına müdahale ediyoruz. Tesellimiz can kaybının olmaması. Şu an tamamen kontrol altına alındı. Sıkıntı yok. Çevre ilçelerden de takviye istedik. Üniversitemizden, havaalanından, AFAD'dan takviye istedik. Tam organize bir şekilde yangına müdahale eden arkadaşlarımız gerçekten can siparane çalıştı. Teşekkür ediyoruz hepsine. Can kaybının olmaması da tesellimiz. Cuma saati olması hasebiyle fabrikada çalışan arkadaşların bir kısmı cumada, kadın arkadaşlar fabrikada bulunuyordu. Çıkış nedenini henüz netleştiremedik. Onu uzmanlarımız inceledikten sonra netleştireceğiz. Herkese geçmiş olsun diyorum. Allah bir daha böyle yangınlar göstermesin." dedi.

  Sivas ta geri dönüşüm fabrikasında yangın #2

  Sivas ta geri dönüşüm fabrikasında yangın #3

  Sivas ta geri dönüşüm fabrikasında yangın #4


  Görüş Bildir