Petrol
87.69
-0.41%
Euro
17.9576
-0.35%
Dolar
18.5296
0.06%
Altın
985.86
-0.17%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
365.007
4.12%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Soma'da hüzünlü Kurban Bayramı

  Soma'da maden şehitlerinin aileleri, Kurban Bayramı'na hüzünlü girdi.
  • 03.10.2014 - 17:30
  Soma'da hüzünlü Kurban Bayramı

  soma

  Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında şehit olan 301 işçinin aileleri ve yakınları, Ramazan Bayramı'ndan sonra Kurban Bayramı'na da buruk girdi. Arife günü şehit madencilerin mezarlarını, ailelerinin yanısıra çok sayıda kişi ziyaret etti. Aileler, mezarların başında gözyaşı döktü.

  FATİHA OKUDULAR

  Kurban Bayramı arifesinde, Soma Belediye Mezarlığı'nda bulunan 301 maden şehidinden 39'unun kabirlerini ziyaret etmek için yoğunluk oluştu. Madenci yakınlarının yanısıra ilçe halkı ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen vatandaşlar da dua etti, Fatiha okudu.

  SOMA'DA HÜZÜNLÜ BAYRAMDAN GÖRÜNTÜLER

  Soma da hüzünlü Kurban Bayramı #2

  "BİZİM İÇİN BAYRAMLAR YOK ARTIK"

  Maden faciasında 26 yaşındaki oğlu Uğur Çolak'ı şehit veren baba İsmail Çolak, torunu İsmail Ayaz ve annesi Gülsüm Çolak ile birlikte kabri ziyaret etti. Küçük İsmail Ayaz, babasının mezarı başında her şeyden habersiz oyunlar oynadı. Baba İsmail Çolak, "Bizim için bayramlar yok artık. Bundan sonraki bayramlar, bizim için acı bayramlar. Bir tarafımız eksikken evlatlarımızın yokluğuyla bizim bayram kutlamamız ne kadar doğru olur? Bizi rahat bıraksınlar artık, acımızla yaşayalım. Bizim için bayram yok. Biz artık buraya oğlumuzun yanına gelerek gözyaşı dökeceğiz. Bizim bayramımız burası." dedi.

  Soma da hüzünlü Kurban Bayramı #3

  "O GİTTİ, BİZİM BAYRAMIMIZ BİTTİ

  Diğer bir maden şehidi, 33 yaşındaki Kader Yıldırım'ın ailesi de şehitliği ziyaret edenler arasındaydı. Faciadan sonra Denizli'deki ailesinin yanına taşınan şehidin eşi Şengül Yıldırım, Soma'ya gelerek mezar başında gözyaşı döktü. "Artık bize bayram yok." diyen Yıldırım, "O gitti, bizim bayramımız bitti." diyerek gözyaşlarına boğuldu. Oğlu 8 yaşındaki Onur Yıldırım da babasının mezarı başında dua etti.

  Soma da hüzünlü Kurban Bayramı #4

  "BU ACI SÖNMEZ, ALLAH'IM KİMSELERE GÖSTERMESİN"

  Diğer bir maden şehidi 36 yaşındaki Muhammet Arslancan'ın babası Abdullah Arslancan da oğlunun kabri başında gözyaşı döktü. Arslancan, "Bu acı sönmez, bayram artık bize bayram değil. Burukluktan başka bir şey değil. Bayram artık yok bize. Bu acıyı çeken bilir. Allah'ım kimselere göstermesin." şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir