Petrol
114.38
0.18%
Euro
17.5964
0.21%
Dolar
16.3605
0.07%
Altın
975.66
0.32%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
481.365
-1.78%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Taksim'de zırhlı araçla selfie yarışı

  Beyoğlu Taksim Meydanı'nda bulunan Zırhlı Personel Taşıyıcı ile özellikle turistler selfie çektirmek için birbirleriyle yarıştı.
  • DHA
  • 17.07.2016 - 15:56
  Taksim'de zırhlı araçla selfie yarışı

  Taksim de zırhlı araçla selfie yarışı #1

  Darbe girişiminden sonra Taksim Meydanı'nda kalan ZPT(Zırhlı Personel Taşıyıcı) vatandaşların ilgi odağı oldu.

  SELFİE YARIŞI

  Özellikle yabancı turistler ZPT ile selfie çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. ZPT'nin başında nöbet tutan polisler, turistleri uzaktan çekim yapmaları konusunda sık sık uyardı. ZPT'nin üzerindeki kırık camlar ve çatışma izleri dikkat çekti. Yabancı basın mensuplarından bazıları da ZPT önünde anons çekimi yaptı.

  AZERİ ÖĞRETMEN: BUGÜN HEPİMİZİN BAYRAMIDIR

  ZPT önünde torunlarıyla birlikte fotoğraf çektiren Azeri uyruklu Rusça öğretmeni İntizar Hasanova "Bunu yapanlar Türkiye'nin gerçek düşmanlarıdır. Torunlarım dün gece misafir geldi. Görüyorlar bayram gibi. Babaanne bu ne diye soruyorlar ben de diyorum ki Türkiye'nin zafer bayramı. Hem Azerbaycan hem de Türk vatandaşı olarak bugüne çok şükür. Zaten bunun böyle olacağını biz biliyorduk. Bir öğretmen olarak ben dünyada 3-4 tane lider tanıyorum. Birincisi bizim Lenin, ikinci Atatürk, üçüncü Fidel Castro ve bir de Recep Tayyip Erdoğan. Gerçekten güçlü bir siyasi. Bugün Türk halkının zafer bayramı. Bugünü de bayram ilan edip tatil yapmanız lazım.Türkiye dünyada çok güzel bir müslüman devletidir. Bütün Avrupa'yı taşıyan bir ülkedir. Bugün hepimizin bayramıdır. Türk ve Azeri halkının bayramıdır" diye konuştu.

  Taksim de zırhlı araçla selfie yarışı #2

  Taksim de zırhlı araçla selfie yarışı #3

  Taksim de zırhlı araçla selfie yarışı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir