Dolar
6.7297
-0.0252%
Euro
7.563
-0.1663%
Altın
1699.22
-0.0052%
Borsa
109111.34
0.9381%
G. Altın
367.643
-0.0828%
Bitcoin
64626.28
-0.2179%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Tekneyi onarmak için denize atladı, gözden kayboldu

  İstanbul Kartal açıklarında su alan teknesini onarmak için denize atlayan Serkan Kuloğlu, ip atarak kendisini kurtarmaya çalışan eşinin tüm çabalarına rağmen, denizde kayıplara karıştı.
  • İHA
  • 02.07.2018 - 07:42

  Tekneyi onarmak için denize atladı, gözden kayboldu

  Kartal ilçesi sahilinde dün saat 15.00 sıralarında, Serkan Kuloğlu ve eşi Tuğba Kuloğlu, kendilerine ait ‘Asel’ isimli tekneyle denize açıldı.

  HALATA TUTUNAMADI

  Yeni aldıkları teknenin bir süre sonra su almaya başlaması üzerine panikleyen Serkan Kuloğlu, denize atlayıp eşinden de halatı fırlatmasını istedi. Ancak halata tutunamayan Serkan Kuloğlu, bir anda suda gözden kayboldu.

  EŞİ VE ÇOCUĞUNU TEKNEDEN POLİS KURTARDI

  Olay yerine çok sayıda arama kurtarma ekibi ve sahil güvenlik ekibi ile kıyı emniyeti ve deniz polisleri sevk edildi. Tuğba Kuloğlu ve küçük çocuğu, deniz polisleri tarafından tekneden kurtarılarak sahile getirildi.

  Denizde kaybolan Serkan Kuloğlu’nun eşi ile olayı duyarak gelen annesi ve yakınlarının, ayakta durmakta güçlük çektikleri görüldü.

  "CAN SİMİDİNİ TUTMAYA FIRSAT BULAMAMIŞ"

  Kuloğlu ailesinin kızının arkadaşları olduğunu ve Serkan Kuloğlu'nun yüzmeyi bildiğini söyleyen Sedat Erdoğan, “Karısıyla Adalar'a gidiyormuş, tekne su alıyormuş. Su alınca denize atlıyor kendisi nereden su aldığına bakmak için galiba. O arada sudan çıkamıyor. Karısına, ‘İp at bana’ diyor ancak tutamıyor. Can simidi atıyor, onu bile tutmaya fırsat kalmadan kaybolup gidiyor.” dedi.

  KALP HASTASI BABASI İYİ HABER BEKLEDİ

  Kalp rahatsızlığından hastanede tedavi görmekteyden oğlunun denizde kaybolduğu haberini alarak yakınlarıyla olay yerine gelen babası Turgay Kuloğlu, dört gözle sahilde oğlunun bulunmasını bekledi.

  Çocuğunun bir an evvel bulunmasını isteyen Turgay Kuloğlu, "Dün 4'de haberim oldu. Saat 4'den beri buradayım. Milletimiz nerede, devletimiz nerede? Gelsin çocuğumu bulsun. Ben dayanamıyorum, kalp hastasıyım." dedi. Turgay Kuloğlu, kontrol amacıyla yeniden hastaneye götürüldü.


  "BU NASIL BİR İNSANLIK"

  Serkan Kuloğlu'nun bir yakını da aramaların yetersiz olduğunu belirterek, "İnsan kayboldu bir tane polis ekibi yok. Bu nasıl bir insanlık ya. Yardımınızı bekliyoruz. Olmaz böyle bir şey. Bir tane dalgıç var.  Ne kadar ekip varsa buraya bekliyoruz. Çocuğumuzun bulunmasını istiyoruz. Olmaz böyle bir şey insanlık ölmüş." diye konuştu.

  CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

  Arama kurtarma ekipleri ve kıyı emniyeti çalışmalar sonucunda, denizde kaybolan Serkan Kuloğlu’nun cansız bedenini buldu.

  Görüş Bildir