Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.106
-1.40%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor

  YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenen Resulayn ve Tel Abyad şehirlerinde hayatın normale dönmesi için çalışmalar devam ediyor.
  • İHA
  • 18.11.2019 - 18:42
  • Güncelleme : 18.11.2019 - 18:42
  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor

  Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi, teröristlerin temizlendiği bölgelerde şehircilik hizmetleri için çalışmaya başladı.

  Uzun yıllar terör örgütü PKK/YPG’nin işgali altında bulunan ve şehircilik hizmetlerinden faydalanamayan Suriye’nin Resülayn ve Tel Abyad ilçelerinde Barış Pınarı Harekatı ile güvenliğin sağlanmasının ardından hayat normale dönüyor.

  MOLOZLAR KALDIRILIYOR

  Başta sağlık olmak üzere içme suyu, gıda, enerji ve temizlik gibi ihtiyaçlar bir bir giderilmeye başlandı. Terör örgütünün attığı havan ve roketlerle tahrip olan Akçakale Gümrük Kapısı’nın Suriye tarafından başlayarak ilçe merkezine kadar devam eden moloz kaldırma ve temizlik çalışmaları, Şanlıurfa Valiliği İl Koordinasyon ve Harekat Merkezi nezaretinde devam ediyor.

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor #1

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor VİDEO


  EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞILIYOR

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu'nca kontrol altına alınan Ceylanpınar’ın komşusu Resülayn ilçesinde de aynı şekilde çalışmalar sürüyor. Yol yapımı, moloz kaldırma ve temizlik faaliyetlerine Karayolları Şube Şefliği, Türk Silahlı Kuvvetleri İnsani Yardım Tugayı, 7’nci Komando Tugay Komutanlığı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye, Karaköprü, Haliliye, Akçakale, Viranşehir ve Ceylanpınar Belediyeleri, DSİ gibi kuruluşlar da araç gereç ve personeliyle katılıyor.

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor #2

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor #3

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor #4

  Terörden arındırılan bölgede yaralar sarılıyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir